Jak na fotkách vypadat skvěle

16.10. 2013 • Volný čas 3758x

Nejen každá žena, ale i muž chtějí na fotkách vypadat co nejlépe. Kdo nechce taky vypadat k světu a navíc mít to zaznamenané na fotkách. Na druhou stranu nikdo nechce, aby byl právě kvůli fotkám terčem posměchu, protože tak to všichni děláme. Stačí, když někdo mrkne, zrovna když fotograf zmáčkne spoušť a dotyčný vypadá, jako by byl opilý a to hodně. Stěží budete pak ostatní přesvědčovat, že to tak není, zvláště když v ruce držíte půllitr piva.

Občas potřebujeme mít dobrou fotku, třeba jako profilový obrázek na sociálních sítích, anebo do životopisu. Jak na to, abychom vypadali na fotkách skvěle? Není to až tak jednoduché, jak to vypadá, protože když nás foťák snímá, obvykle se nevidíme a nevíme tedy, jak vypadáme a kde jsou chyby.

Cvičení před zrcadlem

Jak nejlépe na dobré fotky? Nacvičte si vše před zrcadlem. Je jasné, že takové fotky, jako jsou momentky, nacvičit nejde, ale pokud máte pózovat, cvičte doma před zrcadlem. Zkoušejte různé náklony, záklony, předklony, pracujte s ruky, boky, hledejte svoji „top pózu“, to znamená úhel, ze kterého vypadáte nejlíp. Většině lidí sluší úsměv, takže se ho nebojte. Neměl by být strojený a ani příliš umělý. Jednoduše přirozený. Častým problémem bývá, že lidé to před zrcadlem nacvičí, ale bez zrcadla jim to nejde. Cvičte to jinak – jakmile najdete pro sebe tu ideální pózu, zavřete oči a otočte se tak, abyste na zrcadlo neviděli. Jinak stále zůstaňte v té dané póze. Když se nevidíte v zrcadle, uvědomujte si, jak stojíte, jak máte hlavu, každý sval na tváři. Poté se zase podívejte do zrcadla, zda se něco nezměnilo, případně to upravte a opět celou akci opakujte. Toto je to pravé cvičení, které vás naučí, jak vypadat dobře a uvědomovat si svůj vzhled.

Časté focení

Čím častěji se budete fotit, tím na to přijdete. Základem je také uvědomit si své nedostatky a snažit se je skrývat. Pokud máte třeba nos, tak zvaný pršáček, hlavu při focení se snažte překlánět, aby nabyly nosní dírky vidět a nepůsobili jste jako prasátko. Skvělé je, když máte kamaráda fotografa. Tak ho poproste, ať vás fotí. A nemusí být zrovna profesionál. Nechte se od něj fotit, pózujte, pamatujte si pózy, pak to porovnejte s fotkami. Dívejte se, jak vypadáte a jak působíte. Buďte k sobě kritická, a pokud vidíte, že máte na fotkách silné paže, zapracujte na tom, abyste je skryla. Buď si oblékněte tričko s tříčtvrtečním rukávem, které silnější paže dobře maskuje, anebo netiskněte paže tolik k tělu. Čím více budete mít fotek, tím spíše odhalíte své nedostatky.

Pitný režim

Nejen pro dobré fotky, ale i pro celkový váš dobrý vzhled je nutný správný pitný režim. Nebudou se vám tvořit červené skvrny na kůži, upraví se maz pokožky, která může být matnější a tím právě zdravější nejen uvnitř, ale i na pohled. Jestliže plánujete focení v ateliéru, tak tím spíš se zaměřte na příjem čisté vody.

Nevhodné fotky

Nedovolte, aby vás někdo fotil zespodu. Fotky zespodu se pro normální lidi nehodí. Zvětšují vše, co se má zachovat menší a důležité prvky znehodnocují. I štíhlým, hubeným lidem vytvoří podbradek, zvětší zadek, břicho a vytvarují postavu prapodivným způsobem.

Správné oblečení

Je jasně prokázáno, že pokud máte na sobě oblečení, ve kterém se cítíte dobře, je to na vás vidět, máte vyšší sebevědomí a také lépe vypadáte. A stejně tak to vidí lidé na fotkách, proto vždy volte vhodné oblečení pro vaši postavu tak, abyste zamaskovali nedostatky a vyzdvihli přednosti. Magicky také pomáhají barvy. Dejte si červený svetřík a zvedne se vám sebevědomí. Černá podtrhne eleganci a opticky zeštíhlí, tak pokud chcete schovat nějaké to kilo, volte klidně černou, ale dejte si výrazné, barevné doplňky a co je úplně skvělé – barevné boty. Budete veselejší, což uvidí i vaše okolí a bude to znát i na fotkách.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Volný čas'
Tipy na jiné články