Moderní bydlení na pražském Žižkově aneb nové byty na Praze 3

27.04. 2021 • Bydlení 1331x

Podzemní parkoviště s garážovým stáním i pro elektromobily, byt v moderní rezidenci obklopený zelení, ale zároveň situovaný uprostřed velkoměsta. Kdepak, toto není hudba budoucnosti, ale realita. Máte i vy sen bydlet v novém bytě s balkónem, lodžií či zahrádkou, ale nechcete se kvůli tomu vzdát městského života? Nemusíte. 

Poklidný městský život

Přestože jsou lidé sociální stvoření a potřebují kolem sebe společnost, aby mohli být šťastní a upevňovat své sociální vazby, po bydlení v centru města touží málokdo. Hluk, troubení aut, nedýchatelný vzduch z neustálého provozu a žádný klid. To není prostředí, ve kterém by většina lidí chtěla dobrovolně žít. Naštěstí architekti vychází vstříc přáním obyčejných lidí, a díky nim lze skloubit život ve městě s pocitem života v klidné oáze. Příkladem takového bydlení mohou být právě vznikající byty na Praze 3.

Rezidence na pražském Žižkově

Když se řekne Žižkov, nejspíše se vám vybaví televizní věž a hustá zástavba.  Tato čtvrť toho ale nabízí mnohem víc. Součástí Žižkova je i hora Vítkov a v minulosti právě tuto čtvrť obývali slavní umělci, například Jaroslav Seifert, S.K. Neumann a jeho žena Kamilla či Vladimír Neff. V současné době je  bydlení v Praze na Žižkově  synonymem moderny, klidu a vhodného prostředí pro děti.

Po práci kino nebo procházka

Výstavba moderních bytových domů na Žižkově je ambiciózní a pomáhá utvářet tvář Prahy, coby lokality vhodné pro všechny. Z této městské čtvrti je to kousek tramvají do centra a také je blízko krásného parku Židovské pece. Skloubit tak ranní běh, procházku po práci a návštěvu kina nebylo nikdy jednodušší. V blízkosti jsou samozřejmě i nákupní centra a další nezbytné služby.

Život ve velkoměstě nemusí znamenat jen neustálý zmatek a ruch, ba naopak, může se rovnat klidnému žití v poklidné části města obklopené zelení.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Bydlení'
Tipy na jiné články