Jak se zbavit bolestí v krku

08.10. 2013 • Zdraví 15798x

Urputné škrábání v krku je tak příjemné, asi jako sednout si do kaktusu. V období chřipek a nachlazení je tak běžné, jako rýma a kašel. Snad každého z nás minimálně jednou za rok takovýto pocit řezání v krku postihne a vždy zcela náhle, nečekaně a nevhodně. Pálení v krku je vždy nevhodné. Za každých okolností. Hůř se polyká, vše je nepříjemné a obvykle toto škrabání v krku postoupí dál v kašel, rýmu a další podobné projevy (pokud už nejsou). Tyto nepříjemné pocity lze přečkat, anebo se je pokusit zmírnit a jejich průběh přítomnosti odstranit.

Proč bolí v krku

Jestliže jde o takové to nesnesitelné a opravdu velice nepříjemné škrábání v krku, pak jde s největší pravděpodobností o angínu, na kterou se nasadí antibiotika. V jiném případě se nevyléčí, může zůstat v jisté formě v těle stále a vést k nepříjemným nemocem.

Jiný důvod, proč nesnesitelně škrábe v krku, určí lékař, ale lidé sami si mohou od potíží alespoň sami doma ulevit.

Studené ano nebo ne?

Na bacily, způsobující angínu perfektně zabírá studené. Kdo měl hnisavou angínu, jistě ví, že jediné, co mu ulevilo od bolestí, byla zmrzlina, nejlépe ovocná vodová, jež rozpálené mandle zamrazila. Obvykle se to radí a na okoralé mandle skutečně pomáhá, jenže kde extra studené neudělá dobře, jsou vaše průdušky. Někdy nemoc právě přechází na dolní cesty dýchací a chlad jim neprospívá.

Dost záleží také na samotném člověku, co je mu příjemné a co ne. Může se doporučovat jakýkoli prostředek, ale pokud dotyčnému jen škodí, rozhodně to není dobrá cesta. Jsou totiž lidé, kterým naopak na bolestivé škrábání v krku pomáhá horký čaj. A u tekutin ještě zůstaneme. Bacily v krku se skvěle vypálí pomocí silné pálenky. Domácí slivovice v tomto případě není alkoholický nápoj, ale lék. Kloktejte, anebo podržte chvíli v krku. Sami ucítíte, jak funguje. Použijte ji i v případě, kdy nejste příznivci alkoholu, či úplní abstinenti. Pálenku nemusíte polykat, a ač to její tvůrce i další příznivci neradi vidí, prostě ji vyplivněte.

Priznicův zábal na krk

Až fenomenální na bolesti v krku, je Priznicův zábal. Funguje na principu „zapaření krku“, protože viry a baterie, způsobující tyto odporné bolesti „paření“ prostě nesnáší. Je to jejich odvěký přítel, a ony boj prohrávají. Na vytvoření Priznicova zábalu budeme potřebovat pár věcí, jež dáme pořád doma. Velký hadrový kapesník nebo utěrku. Samozřejmě obě dvě varianty zcela čisté. Dále kus igelitu, klidně z igelitové tašky a šátek. Kapesník zcela namočíme do studené vody, vyždímáme a dáme na chvilku do mrazáku. Asi po dvou minutách kapesník vyndáme, obtočíme kolem krku, na to položíme po celé délce igelit a vše upevníme šátkem. Takto necháme zábal působit několik hodin klidně i přes noc. Po čase opět můžeme kapesník zamrazit. Tato metoda je skvěle uvolňovací a také účinná.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zdraví'
Tipy na jiné články