Jak vybrat nejlevnější pojistku?

11.03. 2016 • Finance 2352x

Povinné ručení se dnes týká každého motoristy a je tedy více než jasné, že ani vy se bez něho neobejdete. Podívejme se proto na možnosti toho, jak si pojistku sjednat. Hned na úvod řekněme, že je ideální využít srovnání povinného ručení. A to nejlépe prostřednictvím webu Porovnej24.cz, který je na trhu s touto pojistkou skutečnou jedničkou. Tím ale cesta k levné pojistce teprve začíná.

Cena je to hlavní

Pokud využíváte porovnání povinného ručení, je určitě dobré hledět na cenu, za kterou je nabízené. Dnes platí, že toto pojištění nabídne několik desítek pojišťoven a tak je jenom na vás, jakou si zvolíte. Dobré je vědět, že srovnání povinného ručení provedete pohodlně online a během několika vteřin. A co vám tato cesta přinese? Třeba zjištění, že se můžete setkat i s takovými pojišťovnami, které se cenově liší i o několik tisíc korun. A přesně tolik můžete ušetřit. Staří k tomu jeden jediný krok, a to uzavřít si povinné ručené online.

Jaké jsou parametry pojistky?

Máte vybranou cenu, za kterou si pojištění sjednáte? Pokud ano, rozhodně nezapomínejte ještě na parametry pojistky. Ty mnohdy s cenou úzce souvisí. A tak nám může kalkulačka povinného ručení povědět i to, jak velké budou limity pojistného krytí, nebo jak velký rozsah ochrany je k dispozici. I to při výběru rozhoduje a tak pokud máte v nejlevnějších pojistkách své favority, porovnávejte podle těchto konkrétních kritérií. Platí totiž, že i nejlevnější povinné ručení může být zajímavé.

Hleďte na poměr cena / výkon

Máte vybraných několik nejlevnějších pojišťoven a nevíte, jakou vybrat? Nemusí to být nutně jenom rozsah, který dané povinné ručení auta dokáže nabídnout. Třeba u pojišťovny Axa. Stejně tak můžete hledět i na různé doplňky, jako jsou třeba četná připojištění, nebo asistenční služby. Ty mohou být třeba i zcela zdarma, což znamená, že je ceník povinného ručení ani nemusí obsahovat. A pokud ano, tak s nulovou cenou.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Finance'
Tipy na jiné články