Jak milovat své tělo?

08.10. 2013 • Různé 3325x

Každá žena má jiné přednosti a jiné nedostatky. Některá má velká ňadra, velký zadeček, velké boky, větší bříško a podobně. Další má krásné oči, krásné vlasy, plné rty, krásně kulatý zadeček a míry ideální pro modelky. Zkrátka každá žena je jiná a to je dobře. Dokážete si představit, že by všechny ženy vypadaly stejně? To by nebylo tak zábavné a tak zajímavé. Všichni by vypadali stejně, měli stejné míry a podobně. Někdo se cítí dobře, když má ženské křivky, druhý si rád prohlíží své tělo, kde není ani gram tuku. Jiný je obézní a přesto se cítí ve svém těle dobře a spokojeně. A to je to nejdůležitější. Cítit se dobře a spokojeně a milovat své tělo přesně takové, jaké je. Pokud se vám tělo nelíbí a chcete jej změnit, poraďte se s někým o tom a pokud i on vám změnu posvětí, poté se do toho pusťte. Ono totiž jsou slečny, které mají padesát kilo i s postelí, ale pořád si připadají tlusté, škaredé a chtějí hubnout. A to je poté už ohrožující na životu, takže proto ta porada. Je dobré o hubnutí někomu říci, aby vás v něm podporoval, pomáhal vám, chválil úbytky na váze a podobně. Bude zkrátka vaši podporou, ideálně bude cvičit a hubnout s vámi. Ve dvou se to vždycky lépe táhne. Cítit se ve vlastní kůži dobře je umění.

Pokud, ale hubnout nechcete, či to nepotřebujete, zaměřte se tedy na to, jak mít ráda své tělo. Vaše tělo je jen a jen vaše a musíte jej milovat. Nikdo není dokonalý, každý má nějaké své nedostatky, to už je zákon přírody. Naštěstí v dnešní době se dají nedostatky docela dobře skrýt a potlačit. Naopak ukázat své přednosti a tím tak posunout do popředí vše, co na sobě máte rádi. Jak však mít ráda svoje tělo? Jak dosáhnout toho, že budete tělo milovat? Přečtěte si následující tipy, které vám pomohou lépe své tělo přijmout a mít ho ráda, milovat ho.

1. NE VZHLED, ALE VÝKON

Nezáleží vůbec na tom, jak vaše tělo vypadá, ale na tom, co dokáže. Pokud jste v kondici a dostatečně fit bez problémů vyjdete schody, doběhnete autobus a tím strčíte do kapsy všechny ostatní je to skvělé. Jsou plnoštíhlé ženy, které tohle bez problémů zvládnou a nechají tak za sebou dav štíhlých holek, keré nemají takovou fyzičku. Je to pohyb a vitalita co dodává vašemu tělu jiskru, krásu a neodolatelnost. Navíc tělo, když je v kondici, je zdravé a tudíž i na první pohled vypadá dobře.

2. TABULKY NE

Každý má jinou tělesnou strukturu, na tom se nic nezmění. Každý má jiný podíl svalové hmoty, různou hustotu kostí. Nemůžete všechny poměřovat v jedné rovnici v BMI indexu. Navíc, myslíte si, že takový herec Arnold Schwarzenegger či tenistka Serena Williams mají BMI index v pořádku? Nemají, jejich BMI index podle tabulek spadá do kategorie obezity. A upřímně, při pohledu na ně, myslíte si, že jsou obézní? Že je jejich kategorie obezita? Určitě ne, mají zkrátka více svalů, jelikož pravidelně denně sportují a tím pádem mají větší podíl svalové hmoty. Takže pryč s tabulkami a podobnými nesmysly.

3. VELIKOST NEŘEŠTE

Oblečení vybírejte podle toho, jaké se vám líbí a jak se v něm cítíte a jak vám padne. Nedívejte se na čísla velikostí a neděste se při pohledu na visačku, kde je XXL. Kde je někde napsáno XXL je v druhém obchodě označeno L a naopak. Tohle tak zkrátka je a také hodně záleží na tom, jak vám oblečení sedne a jak je střižené. Někdy vám sedne M, jindy si koupíte L a někdy například nosíte XXL. V šatníku nemáte vždy jednu velikost, v dnešní době už ne. Proto se těmi cedulkami vůbec neřiďte a s klidným srdcem si kupte to, co vám sedí, v čem se cítíte dobře a na cedulku, na tu se prostě vykašlete.

4. PRYČ Z VÁHY

Poznáváte se? Ráno vtanete, jdete na záchod, umyjete se a vlezete na váhu. Děláte to denně? Opravdu? Co se na těch číslech denně mění? Nebo hůř, na váhu stoupáte po každém jídle. Ráno, odpoledne, večer. Tohle určitě ne, přestaňte být váhou posedlá. Nemá to žádný efekt, akorát vás to bude stresovat a stres neprospívá vašemu zdraví a ani vašemu tělu. Na váhu si stoupněte vždy jednou týdně, ve stejnou hodinu. Uklidníte se, uvidíte případné změny. A když vaše váha stagnuje? Žáden problém, je lepší, když vám váha stagnuje a je stále na stejném čísle, než aby stoupala směrem nahoru.

5. ZRCADLO? JEN JEDNO

Nemusíte mít byt či pokoj celý obstavený zrcadly, aby, jste všude viděla, jak vypadáte z každého úhlu. Stačí úplně jedno zrcadlo v koupelně na nalíčení a další, větší na zkontrolování celkové image, od hlavy až k patě. Tohle úplně stačí a je to pro váš dobrý pocit. Nemusíte se přece kontrolovat každou minutu v zrcadle, jak vypadáte, zda se vám nerozšiřují boky a podobně. Uvolněte se a nekontrolujte se.

6. ŘÍKAJÍ VÁM PŘÁTELÉ, ZHUBNI? VYMĚŇTE PŘÁTELÉ!

Opravdový přítel vám neřekne, hele vypadáš hrozně, zhubni. Bere vás takovou, jaká ve skutečnosti jste. S vašimi pozitivy i s vašimi negativy. Ta to je a tak to bude. Pokud hubnete či se snažíte zhubnout, dělejte to pro sebe. JEN A JEN PRO SEBE! Pro nikoho jiného, jen pro sebe. Vaši opravdoví přátelé vás podpoří, ať už hubnout nechcete či chcete. Podporují vás kdykoliv, řeknou vám vůj názor a to je dobře, ale do ničeho vás nikdy nenutí. A to je pravé přátelství.

7. SEM S LICHOTKAMI

Pokud vám váš partner tvrdí, že jste sexy a že se mu líbíte, věřte mu to. Nechte se rozmazlovat lichotkami. Pokud však partner řekne, shoď deset kilo a teprve pak budeš někoho přitahovat, nezačněte hubnout, začněte hledat jiného partnera a totoho pošlete k šípku, slušně řečeno. Ten pravý vás totiž bude milovat i s deseti kily navíc.

8. STAREJTE SE O TĚLO

Péče o tělo je důležitá. Nejen zevnitř, ale také zvenku. Pravidelně o tělo pečujte, hýčkejte ho. Pokud máte pár kilo navíc, ale vaše pokožka se leskne, je hebká a krásná pak o ni pečujete správně. Pravidelně tělu dopřávejte peeling. Díky němu se z kůže odstraní částečky odumřelé kůže. Po peelingu je dobré tělo natřít tělovým mlékem a dodat mu potřebnou hydrataci a potřebnou vláčnost. Pak se vám tělo odmění krásou, která z něj bude vyzařovat.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Různé'
Tipy na jiné články