Jak se zbavit pachů v bytě

15.10. 2013 • Bydlení 3850x

Jak rádi se vracíte po dlouhém a těžkém pracovním dni domů. A jak je příjemné přivítání, když váš byt příjemně voní. Není nutné mít vyvoněnou každou místnost nejnovějším parfémem od Versaceho, ale postačí pravidelný úklid, praní a výměna ložního prádla.

Když pozvete někoho na návštěvu, chcete, aby se u vás host nejen cítil dobře, ale také aby váš domov působil na něj přívětivě. Rozhodně si dobrou reklamu neuděláte, když to u vás bude cítit po žluklém oleji, plesnivých ponožkách nebo ucpaném a neudržovaném odpadním potrubí. Jsou samozřejmě situace, které nějak horentně neovlivníte, jako poloha vašeho starého bytu, která je na sever a zastřešená vysokými stromy. Zde se mohou často vyskytovat plísně a s nimi spojený pech. Ale i s tím se dá zatočit.

Čistota v bytě

Čitý byt, se rovná svěží byt a tudíž i voňavý byt. Pravidelné stírání prachu, drobků ze stolu, zametání a odklízení odpadků, je základ čistoty. Dbejte také na pravidelné vynášení koše, a pokud jste náruživými milovníky dost aromatických potravin, jako jsou ryby, smradlavé sýry a další, rozhodně je vynášejte do popelnice co nejdříve. Pravidelně také myjte saponáty váš odpadkový koš, ze všech stran a nechte jej pořádně vyschnout. A to platí samozřejmě i v případě, že používáte igelitové sáčky do koše.

Špinavé utěrky, potah na sedací soupravě, anebo záclony a závěsy také neodbývejte. Utěrky perte tak často, jak je potřeba, potahy jednou za měsíc, pokud nejsou extra špinavé a záclony mají tu výhodu, že pokud je vyperete, můžete je hned věšet. Nejenže doschnout, ale příjemná vůně aviváže provodní celou místnost.

I ložnímu prádlu věnujte zvláštní pozor. Obzvlášť, pokud se vám často stává, že se v noci zpotíte. Povlečení svlečte a dejte prát, otevřete okno dokořán a vyvětrejte i matrace. Za ložnicí klidně zavřete dveře a běžte se věnovat jiným činnostem na zvelebení bytu. Klidně i několik hodin a postel povlečte až v tu chvíli, kdy se chystáte spát. V čistém a vyvětraném prostředí se vám bude spát, jako Šípkové Růžence.

Pravidelně větrejte i všechny jiné místnosti a co je vůbec nejlepší, otevřít všude okna i dveře. Aby se průvanem dveře nezavíraly, zapřete je židlí. Pokud je teplo a vítr příjemně věje, je ideální počasí na mytí oken, praní záclon a vůbec kompletní výměnu veškerých tkanin. Byt se příjemně vyvětrá a aviváž způsobí provonění celého bytu.

Svěží citronová vůně je velice příjemná, snad pro každý nos. Aby se váš příbytek provoněl citróny, není nutné kupovat drahé přípravky, ale postačí dva citrony, které rozkrojíte na půl a v malém množství vody pomalu vaříte. Citronové aroma překryje i nepříjemné pachy z cibule, ryb a dalších aromatických potravin. Pokud chcete dlouhodobý efekt voňavého citronu, nakrájejte jej na kolečka a nechte na různých místech v bytě – ideálně topení v zimní sezoně, sušit. To čtené můžete provést s pomeranči či jinými citrusy.

No a pokud i to je pro vás málo, v drogerii seženete velké množství různých osvěžovačů vzduchu.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Bydlení'
Tipy na jiné články