Jak zabezpečit byt před zloději?

12.10. 2013 • Bydlení 2769x

Snad nikdo na světě netouží po tom, aby jeho dům, byt vykradli. Nikdo nechce přijít domů a zjistit, že u něj byli na nezvané "návštěvě" zloději. Samozřejmě pro nenechavé zloděje je velmi lákavé vloupat se do bytu, ukrást tam vše, co se bude hodit a co má nějakou cenu a poté se po anglicku vypařit. V dnešní době jsou také zloději, kteří v tom zkrátka "umí chodit" a dokáží se bez problémů dostat do bytu, který je zamčený. Dokáží dokonce i to, že nikde nenechají otisky pro jejich odhalení. Tohle všechno samozřejmě přispívá k menšímu procentu nalezení těch, kteří vás takhle sprostě okradli a odcizili vám během pár minut věci, na které jste vy dlouho pracovali a museli si na ně našetřit. Samozřejmě když přijdete do bytu a uvidíte jej kompletně vybílený, jste zcela v šoku. Poté se objeví naštvanost, vztek a mění se to společně s bezmocí a takovou lítostí, že se tak moc dřete a někdo vám to sebere, ač na to nemá vůbec žádný nárok. Ať jde taky makat, stejně jako vy, říkáte si. Asi plno lidí vám dá zapravdu, je to velmi těžké najít svůj byt či dům zcela bez věcí.

V dnešní době bohužel existují i takoví zloději, kterým je jedno, zda doma jste, či nikoliv. Dokáží se chovat velmi, opravdu velmi tiše a vykradou vás bez obav i v době, kdy vy sami jste doma a spíše, či jste v jiném patře domu. Bohužel i takové situace existují a pocit, že se vám po bytě procházel někdo cizí, když jste sladce spali, není vůbec příjemný. Ovšem bohužel, v praxi to tak chodí. Jeden můj známý zažil chvíli, kdy v klidu spal a v bytě mu mezitím někdo "rejdil" a vzal finanční hotovost, navigaci a snubní prstýnky. No a pak si v klidu lehněte a spěte že... V tomto článku se dozvíte, jak zabezpečit svůj byt proti těmto nenechavcům a co vše udělat, aby váš byt byl bezpečnější a to nejen v letních měsících, ale pokaždé, když někam odjedete na delší dobu.

NĚJAKÉ OSOBA, KTERÁ VÁM BYT ČI DŮ POHLÍDÁ

Asi není lepšího zabezpečení, než to, že u vás v domě či bytě někdo po celou dobu vaši nepřítomnosti bude. Je také dobré mít přátelské vztahy se sousedy, protože pokud jste přátelští, sousedé mohou "nezvaného hosta" zmerčit a patřičně jej potrápit výslechem. Navíc, cítíte se tak nějak více v klidu, když je u vás doma někdo, kdo byt hlídá a komu věříte. Navíc v dnešní době, kdy jde technika mílovými kroky kupředu je toto neocenitelné.

ZABEZPEČIT TAKÉ VŠECHNY MOŽNÉ VCHODY

Bydlíte v přízemí? Pak je dobré si pořídit na okna mříže, jeden totiž nikdy neví. Máte jen jeden zámek? Přidejte ještě jeden. Necháváte celý den otevřené okno "na větračku"? Chyba! Vždy jej zavřete! Toto jsou také minima, která je dobré v bytě mít, pokud máte starý zámek, vyměňte jej za bezpečnostní fabku, která vám dodá pocit klidu a zabezpečí byt. Rovněž si nechte namontovat vrchní zámek, mějte kukátko, klidně i řetěz. Nikdy nevíte, kdy se vám to bude hodit, někteří zloději jsou tak otrlí, že si na vás zazvoní a poté vtrhnou do bytu. Zabezpečte také dveře od garáže, vchody na zahradu, balkóny a podobně.

UKAŽTE, ŽE JSTE DOMA, I KDYŽ NEJSTE

Požádejte někoho, komu věříte, aby vám pravidelně vybíral schránku, občas u vás rozsvítil, vyvětral a podobně. Ukážete tak, že byt je obydlený a pořád zde někdo je. Některé zloděje to může zcela spolehlivě odlákat. Pokud se vaše schránka plní a přetéká dopisy a různými letáky nemůžete se divit, že vás poté někdo vykradl. Plná schránka je totiž takové pozvání zlodějů ke vstupu a signál k tomu, že mají být bez obav, nikdo není doma.

TECHNIKA SVĚTEM VLÁDNE

V dnešní době už to není jen americký sen, ale zabezpečovací technika je dostupná už i u nás v České republice. A je jich poměrně dost. Jsou monitorovací systémy, domácí systémy, bezdrátové alarmy a podobně. Bezdrátový systém nemá žádné drátky a tak jej můžete namontovat v klidu sami. Pečlivě si však přečtěte návod, pro jistotu. Navíc takové systémy vás informují textovou zprávou a také telefonickým hlášením.

POJISTKA PRO JISTOTU

Klidnější spaní vám také připraví pojištění domácnosti. To vás trošku uklidní a to kvůli tomu, že pokud se nějaká taková situace stane, pojišťovna vám škodu uhradí, což sice pocity nesmaže, ale vrátí vám, alespoň ty věci, což špatné není. Samozřejmě jsou zde nějaké podmínky a to například bezpečnostní fabka, dva zámky, zavřená okna a podobně.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Bydlení'
Tipy na jiné články