Jak si zařídit výhodné pojištění domácnosti?

28.04. 2016 • Bydlení 3103x

Jedině s řádným pojištěním domácnosti můžete předejít tomu, že v případě nečekaných událostí, jejichž následkem jsou škody na vašem majetku, nebudete muset šáhnout do vlastní kapsy. Pokud budete mít řádnou pojistku, pojišťovna vás finančně podpoří. V jakých případech vás pojištění domácnosti podrží a kde ho sjednáte rychle a za výhodných podmínek? Máme pro vás podrobný návod.

Co je pojištění domácnosti?

Pojištění domácnosti je jedním z typů pojistek, které slouží k ochraně majetku. Kromě něj existuje také pojištění nemovitosti, o kterém se více dozvíte v tomto článku. Specifikum pojištění domácnosti je v tom, že se vztahuje na škody, které mohou vzniknout na věcech movitých. Jedná se například o vybavení domácnosti (spotřebiče, nábytek aj.), vztahuje se také na anténní a rozhlasové systémy, optické přístroje, sportovní potřeby a také na domácí zvířata, ale ne na ta, která chováte k výdělečným účelům. Pojištění domácnosti se vztahuje také k cennostem i k penězům, které máte doma. Chrání vás v případě, kdy dojde ke škodám vlivem živelních událostí, jako je vichřice, vnik vody, mráz aj. a současně také před řáděním zlodějů nebo vandalů.

Sjednání je otázkou několika minut

Výhodou je, že je dnes možné rychlé sjednání pojištění domácnosti online. Cena za pojištění se stanovuje individuálně. Rozhodující je velikost obytné plochy vaší domácnosti a současně cena, na kterou domácnost pojistíte. Pokud je například obytná plocha vaší domácnosti 100 m2 a pojistíte se na 3 000 000 Kč, je výše pojistné částky pro domácnost pouze 3379 Kč. Jedná se o roční pojistku.

Ceny se samozřejmě liší u různých pojišťoven. V současné době boduje pojištění domácnosti od ERGO pojišťovny, které kombinuje výhodné podmínky s nízkou cenou. Pokud si u této pojišťovny zařídíte současně i pojištění nemovitosti, dostanete příjemnou slevu 5 %.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Bydlení'
Tipy na jiné články