5 věcí, které musíte udělat, pokud chcete zhubnout po 40-tce

14.12. 2018 • Zdraví 1420x

Jezte méně kalorií a častěji.

Zvýšená odolnost vůči inzulínu vám může způsobit pocit hladu. Rozdělení jídla do 3 středně velkých jídel a 1-2 malé občerstvení udrží vaše hladiny cukru v krvi rovnoměrné, a zároveň bojují proti touze dopřát si nevyžádanou dávku.

Pamatujte na zlatá pravidla hubnutí.

Musíte jíst méně. Nezáleží na tom, zda vše, co jíte, je grilované kuřecí maso, hnědá rýže a brokolice. Pokud denně přijímáte 2000 kalorií, měli byste tento příjem snížit o 400-500 kalorií, i když potřeby každé ženy jsou jiné.

Měli byste se snažit shodit alespoň půl kila za týden. Samozřejmě, že je lákavé hubnout rychle, ale lepší je, pokud se zaměříte na postupné hubnutí a máte tak větší šanci osvojit si zdravé návyky.

Nevynechávejte jídla. Pokud vynecháte snídani nebo večeři, vaše tělo se bude snažit kalorie odložit namísto toho, aby je spalovalo. Rovněž vynechávání jídla vede ke kolísání hladiny cukru v krvi.

Buďte vybíraví.

Ve vyšším věku zřejmě nemůžete sníst to, co v 20-ti letech. Proto byste měli i víc přemýšlet nad tím, jaké dobroty a pamlsky si dopřejete. Nesnažte se odstřihnout od všech pamlsků, ale omezte je na minimum.

Stejně myslete na příjem alkoholu, který vás může dostat z té správné cesty za vysněnou postavou, ale také jej můžete počítat jako odměnu. Vše však s mírou!

TIP: podívejte se na porovnání nejúčinnějších diet

Hýbejte se.

Je těžké zhubnout prostřednictvím samotné stravy, zejména po 40, kdy hormony jako testosteron mají tendenci k poklesu. Proto byste se na začátku hubnutí měli zaměřit na 30 minutové cvičení každý den a postupně pokračovat a překračovat vlastní limity.

Poznejte se a buďte upřímní.

Pokud při jednom kousku čokolády neodoláte a nakonec sníte celou čokoládu, měli byste se jí vyhýbat. Poznejte, které potraviny ve vás spouštějí chutě, kterou jsou nadlimit a mohou vás odvést od vašich cílů.

A samozřejmě musíte znát sebe a sledovat svůj progres. Pokud se vám zdá, že vaše váha se nesnížila, myslete na to, že je čas změnit plán hubnutí nebo zkusit něco nového.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zdraví'
Tipy na jiné články