Jaké má zelený čaj účinky na zdraví a hubnutí?

12.02. 2015 • Zdraví 2529x

Účinky zeleného čaje jsou známy již napříč staletími. Můžeme ho pít v podstatě neomezeně a využít tak jeho pozitivní účinky především na povzbuzení mysli v situaci, kdy naše tělo již cítí velkou únavu. Není to tak dávno, co se do podvědomí lidí dostávali i jiné jeho účinky, a to především ty, které se týkají hubnutí. Pokud i vy chcete shodit pár kil a vejít se zase do oblíbeného oblečení, můžete vyzkoušet zelený čaj a ušetřit spousty peněz za zbytečně předražené a většinou neúčinné preparáty na hubnutí.

Samozřejmě ani tento úžasný nápoj není zázračný, a jen každodenním pitím čaje dolů kila nepůjdou. Hubnutí je samozřejmě náročnější a je to vždy běh na dlouhou trať.

Zelený čaj působí především na chuť, a tak při jeho pravidelném pití nepociťujete hlad tak často. Čaj působí na zlepšení zpracování cukrů v těle a jejich rychlejšímu vyloučení z organismu. Také zajistí rychlejší spalování tuků a tělo se rychleji zahřívá. Toto jsou základní předpoklady pro správné fungovaní zdravého tělo a srovnání metabolického systému.

V našem článku nechceme rozebírat výsledky různých výzkumů a studií, které byli na účinky zeleného čaje  a hubnutí zpracovány. Především chceme čtenáře seznámit s tím, že pravidelné pití čaje a k tomu přiměřená fyzická aktivita může urychlit celkové spalování tuků až o 45 %. Jak se tedy k takovým výsledkům dopracovat?

Je velkou výhodou, že zeleného čaje  můžete vypít, v podstatě kolik chcete, klidně i osm šálků denně. Při každé přípravě čaje použijte nový sáček či novou porci čaje. Jedině tak budete v každém šálku mít ty látky, které potřebujete. Jsou to hlavně katechiny a antioxidanty. Čaj je potřeba být horký, nebo pokud dáváte přednost chladnější variantě, alespoň teplý. Takto jsou účinky čaje nejvíce efektivní a účinky na spalování tuků nejvíce intenzivní.

Pokud sladíte nebo si rádi čaj nějak ochucujete, asi vás teď nepotěšíme, ale pro správné dietní fungování čaje je třeba do něj nepřidávat cukr ani mléko či smetanu. V cukru je příliš mnoho kalorií, které dělají až moc dobře tukovým buňkám. Pokud potřebujete čaj přeci jen mírně ochutit, použijte cukr třtinový. Mléčné produkty nepoužívejte vůbec, protože ovlivňují složky čaje, které právě pomáhají spalovat tuky.

Na závěr musíme ještě dodat, že žádoucích účinků dosáhnete pouze pravým čistým zeleným čajem. Různé náhražky nebo čaje, které zelený čaj obsahují pouze jako jednu ze složek, neobsahují katechiny, které jsou nezbytné pro hubnutí. Tyto látky se v té správné míře nacházejí jen v kvalitním zeleném čaji. Samozřejmě se mohou vyskytnout i důvody, kdy nemůžete nebo nechcete čistý zelený čaj pít, v takovém případě si řádně čtěte složení a hledejte takové výrobky, které mají co nejvíce katechinu  a také tzv. EGCG.

Ještě dodejme, že zhubnout se dá i pitím fermentovaného čaje zvaného pu-erh (v Číně označovaný jako "černý čaj").

Mezi oblíbené druhy zelených čajů patří například:  GunpowderPerlová rosa, Jarní spirálky nebo Lung Ching.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zdraví'
Tipy na jiné články