Jaká jsou kritéria při výběru posilovny?

28.06. 2016 • Volný čas 3406x

Vybrat v Praze správnou posilovnu nemusí být tak jednoduchý úkol, jak se na první pohled může zdát. Posiloven a fitness studií jsou sice v Praze desítky, ale to může být někdy spíše na škodu. Kvalita posiloven je totiž odlišná a rozdíly mezi jednotlivými studii jsou obrovské. Naštěstí ale existují 3 základní kritéria, jak vybrat posilovnu tak, aby vám nejvíce vyhovovala a nenapálili jste se. Jaká kritéria to jsou?

Kvalitní cvičební technika a stroje

Nejdůležitějším kritériem je vybavení posilovny - cvičební a posilovací stroje a pomůcky. V této oblasti jsou mezi posilovnami největší rozdíly. Posilovacích strojů a značek je na trhu mnoho. Ne všechny značky mají ale kvalitu na to, aby se mohly dostat do komerčních posiloven, a přesto se tam dostávají. Mezi vysoce kvalitní značky posilovacích strojů a vybavení pro fitness se řadí například Grün sport. Tuto značku má ve své výbavě například posilovna Praha 10 Kentoya fitness.

Odborný personál a zkušení lektoři

Ani kvalitní a profesionální posilovací stroje nemusí samy o sobě znamenat dokonalé výsledky při nabírání svalové hmoty, vyrýsování svalů nebo zvýšení fyzické kondice. Velmi důležité je trénink správně naplánovat (ideálně na míru vaší síle a fyzickým dispozicím) a naplánovat správnou regeneraci. Jak regenerovat po cvičení, aby si svaly odpočaly, se dozvíte ZDE. Proto by měli v kvalitních posilovnách být k dispozici i zkušení lektoři. Ti dohlédnou nejen na správnou techniku posilování a provádění jednotlivých cviků, ale také mohou sestavit cvičební plán na míru.

Kvalita zázemí

Třetím důležitým kritériem pro výběr posilovny je kvalita zázemí. Dostatečně velké převlékací prostory, WC, sprchy i dostatek prostoru okolo posilovacích strojů. Důležitá je i čistota v posilovně, ale i některé další služby. Některá fitness Praha 10 může zároveň sloužit i jako solárium, může nabízet služby masáží nebo různé cvičební lekce a programy. I to je příklad služeb, jež nabízí Kentoya fitness.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Volný čas'
Tipy na jiné články