Jak pečovat o plavky?

20.06. 2017 • Volný čas 2370x

Na následujících řádcích Vám poradíme, jak pečovat o plavky, abyste se z nich mohli těšit co nejdéle. I když investujete do kvalitního kousku, je potřeba dbát pečlivě o jeho údržbu. Plavky jsou při našem pobytu u vody vystaveny náročným podmínkám. Střídavě je namáčíme a sušíme, chlór, sůl, pot, písek, sluníčko, opalovací krémy a oleje, všechny tyto faktory plavkám dávají pořádně zabrat. Jak se tedy o plavky starat a čeho se radši vyvarovat?

Plavky doporučujeme jemně přeprat po každém – ano, poctivě po každém – vykoupání. Nejenom z hygienických důvodů, ale hlavně kvůli zachování zářivých barev a kvality materiálu. Praní v pračce se raději vyhněte. I když dnešní moderní přístroje nabízí i šetrné prací programy, k Vašim plavkám se buben pračky nikdy nebude chovat tak jemně, jak když je vyperete v rukou. Pokud na ruční vyprání nemáte čas, použijte na praní v pračce alespoň prací pytel, který Vaše plavky ochrání.

Jak na to?

  1. Až se vrátíte z koupání domů, namočte zhruba na půl hodinku plavky do čisté studené vody, aby se z nich dokonale odmočily všechny chemikálie.
  2. Napusťte si vlažnou vodu s trochou tekutého pracího prostředku (je šetrnější než prášek na praní) a jemně v ní plavky vymáchejte. Vyvarujte se používání horké vody, materiál plavek by Vám dlouho nevydržel.
  3. Poté plavky ještě jednou vymáchejte v čisté vodě a opatrně vyždímejte.
  4. Sušte rozprostřené na ručníku ve stínu (sluníčko by mohlo dát barvám co proto). Pověšení na šňůru jim samozřejmě taky neublíží.
  5. Snad nemusíme připomínat, ale pro jistotu – plavky NIKDY nežehlete! Zničíte si nejen plavky, ale i žehličku.

Věnujte svým plavkám dostatek času a ony se Vám odmění pořád krásnými barvami. Dámské i pánské plavky si Vaši starostlivost zaslouží a bohatě se Vám odmění.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Volný čas'
Tipy na jiné články