Jak na různé typy pokeru

11.03. 2014 • Zábava 2420x

Základní varianty pokeru existují hned čtyři. Jmenovitě jsou jimi Texas Hold´em, Omaha, Five Card Draw, Seven Card Stud. Všechny čtyři možnosti hry mají v podstatě stejný základ, který je společný všem pokerovým hrám.

Nejoblíbenější variantou je pravděpodobně Texas Hold´em. Jde o masovou záležitost, jelikož se hraje po celém světě. Nejvíce se s ní setkáte v hernách a téměř všechny pokerové turnaje se hrají tímto způsobem. Základním cílem tohoto typu pokeru je zisk banku. Ten je tvořen vklady všech hráčů, kteří se na hře podílejí.

Jestliže dojde k tomu, že má dva či více hráčů karty stejné hodnoty, bank je rozdělen rovným dílem. U jednoho stolu při hře Texas Hold´em může sedět 2 až 10 hráčů. Hráč, který rozdává, se pozná podle toho, že je označen pomocí žetonu. Po levé straně tohoto hráče sedí začínající hráč. Ten zahájí sázení vkladem small blind, tedy malou povinnou sázkou. Následuje velká povinná sázka od hráče, jenž následuje ve směru hodinových ručiček. Varianta Texas Hold´em je celkově čtyřkolová, přičemž v každém kole mohou hráči sázet a dorovnávat. Začíná se rozdáním dvou karet a končí se celkem s pěti kartami.

Herní varianta s názvem Omaha je velmi podobná předchozímu stylu pokeru Texas Hold´em. Mezi oběmi variantami existují vlastně pouze dva hlavní rozdíly. Prvním základním rozdílem je počet karet, které dostane hráč do ruky na počátku hry. Je jich celkem 4. Kombinace, která předurčí hráče k vítězství, se sestává z celkového počtu dvou karet v ruce hráče a tří karet, jež jsou společné. Ve hře Texas Hold´em je vítězná kombinace složena ze všech karet.

Základní variantou Draw pokeru je hra Five Card Draw. V hernách se s ní nesetkáváme až tak často jako třeba s variantou Texas Hold´em. Základní rozdíl mezi předchozími jmenovanými hrami a Five Card Draw spočívá v tom, že ve hře Five Card Draw jsou všem hráčům všechny karty rozdány již na počátku hry. Následně je poté možné měnit tyto karty za nové karty. Velkým rozdílem je také absence společných karet. Při hře Five Card Draw nenajdete žádné společné karty v žádné fázi hry.

Start hry spočívá v prvním kole sázení. Každá hra ve Five Card Draw začíná povinným sázením. Následně je každému hráči rozdáno celkem pět karet. Ty se nazývají hole cards a ostatním hráčům u stolu zůstane jejich podoba utajena. Zná je pouze hráč, který je vlastní, respektive, kterému byly rozdány. Povinná sázka se hráči následně dorovnává postupně tak, jak byly karty hráčům rozdány. Když bude mít hráč dobré karty, má možnost dorovnat. Při vynikajících kartách lze navýšit sázku a v případě karet špatných je možno hru ukončit. Vyměnit karty si mohou hráči ve druhém kole sázek. Měnit mohou buď jednu, dvě anebo tři karty. Jestliže se vám stane, že budete mít v ruce některé z es, je možné směnit celkem karty čtyři. Jestliže se vám to momentálně nehodí, nemusíte možnosti výměny karet využívat. V dalším kole lze opět dorovnávat anebo zvyšovat sázky. Karty můžete samozřejmě i složit. Třetí kolo je závěrečné a karty se v něm pouze ukazují. Hráč s nejvyšší kombinací získává bank.

Čtvrtou pokerovou variantou je Seven card Stud. V této hře dostává každý hráč sedm karet a z těch skládá nejlepší pětikartovou kombinaci. Celkem čtyři z těchto sedmi karet jsou vyloženy na stůl, takže protihráči poznají jejich hodnotu. Zbylé tři zůstanou v ruce hráči a zná je pouze on sám. Pořadí, ve kterém po sobě následují jednotliví hráči, je určeno první rozdanou kartou. Jako ve všech pokerových hrách vítězí hráč disponující nejlepší kombinací karet. Hra se skládá ze dvou kol sázení. Ve druhém kole vkládá do banku sázku hráč s nejnižší kartou.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zábava'
Tipy na jiné články