Pravidla a strategie Texas holdem pokeru

20.03. 2014 • Zábava 2378x

Texas Hold´em poker v podstatě představuje naprosto nejhranější formu pokeru vůbec. Setkáte se s ním jak v kasinech, tak samozřejmě i na internetu v jeho online podobě. Tato hra je velmi lákavá nejen zábavou z hazardu, kterou bezesporu skýtá, ale také obrovskými peněžitými sumami, které se při jeho hraní dají získat. Dokonce se v něm hrají i dvě největší pokerové série World poker Tour a World Series of Poker. Internetové herny provozující tuto variantu pokeru disponují v každé chvíli minimálně 20 000 připojenými hráči. Odhad obratu internetových heren provozujících Texas Hold´em poker činí kolem 50 miliard amerických dolarů.

Se základními strategiemi Texas Hold´em pokeru souvisí stoprocentní znalost pravidel této hry. U herního stolu sedí hráči v počtu od 2 do 10. Velmi důležité je místo dealera, tedy hráče, který má za úkol rozdávat karty a řídit hru. Jestliže je ale přítomen krupiér, tak tato funkce odpadá. Než se začne hrát, dochází k tomu, že dva hráči vysílají povinné sázky. Jedná se o malý velký blind. Tato slepá sázka musí být nutně rozdána ještě, než se rozdají samotné karty. Takzvaný malý blind sedí po levé straně od rozdávajícího dealera. Velký blind zaujímá pozici vedle blindu malého.

Místo dealera se po každé hře posunuje ve směru hodinových ručiček o jednu pozici, takže tyto role si v podstatě zahrají postupně všichni. Částka vsazená malým blindem obvykle činí polovinu blindu velkého. V určitých případech, respektive na určitých turnajích, skládají hráči ještě sázku ante. Každý hráč dostává od dealera na počátku dvě karty. Tyto ostatní hráči nevidí a neznají tudíž jejich obsah. Většina her má v sázení určitý limit. Ten bývá zpravidla stanoven v prvním kole do výše velkého blindu a v kole druhém do výše dvojnásobku této částky. Varianta No limit dovoluje neomezené sázení v každém kole a hráči se mohou chovat z pohledu výše vsazených financí, jak uznají za vhodné.

Hra spočívá stejně jako ostatní pokerové hry v několika kolovém sázení, přičemž na konci zvítězí hráč, který má nejlepší kombinaci. Tyto kombinace jsou odstupňovány dle své velikosti. Nejvyšší kombinací v Texas Hold´em pokeru je Royal flush, tedy čistá postupka končící esem. S touto kombinací nemůžete být nikým dostiženi. Pokud vás ale někdo vyrovná, tak se bank rozděluje na dvě strany.

Druhou nejvyšší kombinací je Straight flush. Jedná se o čistou postupku zakončenou jinou kartou, než je eso. Nejnižšími možnými kombinacemi jsou páry a vyhrát se dá i na nejvyšší kartu. Texas Hold´em poker stejně jako i různé jiné pokerové hry skýtá velké množství strategií, díky nimž se dá dojít až na vrchol a získat bank.

Lidé znající dokonale strategie nemusejí mít až tak velké štěstí, aby se jim podařilo v jednotlivých hrách uspět. Základem všech strategií je správný odhad svých sil, přesněji svých šancí na výhru. Vše se samozřejmě děje s ohledem na to, jaké karty mají hráči momentálně v ruce. Důležité jsou také vyložené karty a sázky všech soupeřů. Šance je třeba dobře odhadnout nejen v tom, jak by konkrétní hráč dopadl při ukazování karet, ale i v tom, jestli jeho protihráči své karty položí na stůl, či nikoliv.

V mnoha případech se hráči snaží vsadit najednou velké množství žetonů za účelem odradit jejich soupeře ze hry tak, aby se rozhodli položit. Hodně často se stává, že pod tíhou odpovědnosti za vloženou částku raději někteří hráči budou opatrní a své žetony si nechají na další kola. Když jde člověk dál s nízkou hodnotou karet, nazýváme tento proces blufováním. To je v podstatě psychologickým procesem, který se odvíjí také od množství žetonů daného hráče a tlaku, který je schopen na ostatní vyvinout. Někteří hráči bývají při pokeru agresivní, ale některým se vyplácí spíše pasivnější hra.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zábava'
Tipy na jiné články