Jak a kde hledat domácí práci a brigádu

28.01. 2015 • Finance 2815x

Brigády nejsou jen pro studenty, ale také pro matky na mateřské dovolené, důchodce, ale vlastně pro všechny, kteří si chtějí přivydělat nějakou tu korunu. Brigády na doma jsou velmi výhodné. Člověk nemusí nikam chodit a přitom vydělává. Jak si ale sehnat spolehlivou brigádu na doma?

Brigády na doma a jejich výhody

Brigády na doma jsou mezi lidmi poměrně oblíbené. Pro mnohé je to jediná šance, jak si nějaký přivýdělek sehnat. Nejpopulárnější jsou mezi ženami na mateřské dovolené. Ty totiž mají přes den poměrně hodně času, ale nesmí se nikam vzdálit od potomka. Další početnou skupinkou jsou důchodci nebo studenti, kteří si tak přivydělávají při studiu. I někteří zaměstnaní lidé si hledají přivýdělek v podobě domácí brigády. Mohou je provozovat i nezaměstnaní. Prakticky každý, kdo má chvilku volného času během dne se může na tento druh brigády vrhnout. Nespornou výhodou je to, že brigádník neutratí žádné peníze za cestování, a ani neztratí zbytečný čas.

Pohodlnost je také velkým lákadlem těchto brigád. Můžete zůstat v pohodlí domova, pustit si televizi a přitom pracovat.

Možnosti brigád na doma

V současné době existuje velké množství brigád na doma. Stačí jen najít tu správnou. Moderní technologie a připojení k internetu nabízí široké možnosti.

Brigády na doma jsou velmi rozmanité. Stačí si vybrat podle toho, co komu vyhovuje nejvíce. Následně se podíváme alespoň na ty nejčastější možnosti.

-  Práce na internetu je nepřeberné množství. Přivýdělky jsou opravdu rozmanité. Ale člověk by si měl uvědomit, že se jedná skutečně jen o přivýdělek, a ne o hlavní zdroj příjmu. Některé práce vyžadují určitou kvalifikaci, či rekvalifikaci, případně naučení něčeho nového. Konkrétní požadavky jsou vždy stanoveny při nabídce práce. Práce je většinou spojena s prací na internetu. Může to být jistá administrativa internetového obchodu, psaní článků, posílání, či přijímání e-mailů… Je také možné si najít brigádu, kde budete získávat pasivní příjem. Na začátku takové práce ovšem budete nuceni vynaložit velké úsilí. Nástroj internetových firem affiliate marketing je v poslední době stále populárnější. Funguje na principu, kdy jsou stránky prodejce služeb a doporučovatele služeb provázány. Budete-li mít zájem propagovat nějaký produkt, vytvořte si své vlastní stránky, kde budete mít prostor. Firma, pro kterou budete produkt propagovat, vám bude vyplácet částky za přivedené zákazníky. Výše provize je různá, záleží, jak se dohodnete s firmou. Určitě je dobré si rozmyslet, jakou firmu nebo produkt, či skupinu produktů budete propagovat.

-  Další možností je manuální práce, a to například kompletace předmětů. Tyto brigády jsou na trhu poměrně dlouho, a jsou starší než ty, ke kterým potřebujete připojení k internetu. Některé firmy nabízí kompletaci výrobků pravidelně, jiné nárazově v některém ročním období. Například před vánocemi nebo velikonocemi. Můžete kompletovat třeba baňky, či jiné ozdoby. Kompletují se také reklamní balíčky, propisky nebo se nadepisují obálky. Většina těchto prací je méně placená. Člověk na ni vynaloží spoustu energie a času.

-  Dotazníky. Dotazníková šetření, která se provádí na ulici, sice nejsou typickou prací na doma, ale i tak jsou brigádou, kterou může dělat prakticky kdokoliv. Některé společnosti posílají i dotazníky přes internet, nebo naopak vy, jako brigádník rozesíláte dotazníky. V tomto případě se již jedná o práci na doma. Existují i dotazování prostřednictvím telefonu. Na tuto práci si ale dejte pozor, abyste měli dopředu sjednáno, zda Vám bude proplácena částka za provolané minuty. Pokud byste si museli telefon platit sami, brigáda by se zřejmě nevyplatila.

Jakým brigádám se vyhnout?

Brigády na doma nabízí velké množství společností. Dávejte si ovšem dobrý pozor, jakou brigádu si sjednáte. Je nutné, aby byl člověk co nejvíce opatrný. Mezi nabídkami se objevuje velké množství podvodných nabídek, na kterých mohou lidé spíše prodělat. Je nutné najít seriózní nabídku. Podvodníků se vyskytuje bohužel dost.

Pokud po Vás bude společnost požadovat počáteční kapitál, jedná se zřejmě o podvodnou nabídku. Není standardní, aby při sjednávání práce zaměstnanec ještě něco platil. Je to ale těžké rozeznat. Bohužel i některé seriózní společnosti tento kapitál vyžadují. Jedná se o takové brigády, kdy si nejdříve musíte nakoupit materiál, ze kterého vyrobíte nějaký výrobek, který následně společnost od vás odkoupí. Vstupním kapitálem může být také zaplacení školení.

Většinou problematické jsou také společnosti, které nabízí výdělek v podobě tzv. letadla nebo pyramidy. Tyto společnosti nabízí pohádkové výdělky, ale ve skutečnosti si nevyděláte třeba ani korunu. Tyto firmy se snaží nabídnout práci úplně každému, ohromují úspěchem.

Firem nabízejících brigádu na doma je opravdu dost. Předtím, než si vyberete nějako společnost, měli byste si o ní zjistit co nejvíce informací. Na internetu jsou dostupné informace o každém a pro každého. K nahlédnuté je i obchodní rejstřík. Pokud budete mít osobní schůzku, ptejte se na cokoliv. Před podepsáním smlouvy si ji dobře přečtěte. Nebudete-li něčemu rozumět, nechte si to vysvětlit, nebo se poraďte s někým, kdo tomu rozumí.

Shrnutí výhod a nevýhod brigády na doma

Domácí brigády mají nesporné výhody, ale mohou mít také nevýhody, na které je nutné taky myslet. Jistě největší výhodou je to, že člověk dosáhne poměrně snadného výdělku z pohodlí domova. Nemusí za prací nikam jezdit. Můžete ji provozovat v době, kdy se vám to nejvíc hodí. Pokud zrovna nemáte chuť nic dělat, nemusíte. Člověk, který má brigádu na doma ušetří čas, tak i peníze, oproti práci, za kterou by musel dojíždět. U tohoto typu brigád není většinou hodinová sazba, ale peníze jsou vypláceny za odvedenou práci. Pracovní tempo i čas práce si volíte sami. Některé práce jsou termínované, jiné ne. To již záleží na konkrétní domluvě.

Velkou nevýhodou této práce je nejistota. Člověk si nikdy nemůže být jist, zda se nejedná o podvodnou nabídku. Bohužel je nutné říci, že se to stává poměrně často. Člověk musí mít také pevnou vůli a vyhradit si čas na práci. Není-li pevně stanovená pracovní doba, což pro někoho může být problém. Někteří lidé si proto pro práci na doma vyhradí určitý časový úsek dne. Je již na každém člověku, jak se s tím popere.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Finance'
Tipy na jiné články