Jak si půjčit peníze před výplatou

21.09. 2015 • Finance 2063x

Ať už jste slyšeli, či nikoli o půjčce před výplatou, je dobré si říci několik základních bodů, co tento produkt vlastně obnáší. Jak už název napovídá, jedná se o krátkodobou půjčku, díky níž si může člověk půjčit spíše nižší částky. 

Co je půjčka před výplatou

Půjčky před výplatou poskytují nebankovní společnosti. Tuto službu využívají lidé, kteří nutně potřebují finance na nějaké nečekané výdaje nebo jim prostě nezbyly peníze z výplaty a další finance jsou ještě v nedohlednu. Jedná se o mikro-půjčky, což znamená, že společnosti půjčují pouze nižší částky, než u klasických půjček. 

V poslední době lidé využívají stále častěji těchto půjček. Často jim totiž nezbývají peníze do následující výplaty. Účty je nutné platit, a tak rodinám nebo i jedincům nezbude nic jiného, než si půjčit. Dalším případem, kdy se klienti obrací na tento typ půjček je ten, kdy nastanou nečekané výdaje, jako je třeba porucha spotřebiče a podobně. Poskytovatelé půjček se snaží vyhovět téměř všem klientům. Je to dáno i tím, že poskytovatelé půjčují pouze malé částky. Hodnota půjčky začíná již na několika stovkách korun a končí na několika málo tisících.

Tento typ půjček se nesplácí jako klasická půjčka měsíčně v několika splátkách, ale většinou jen v jednorázové splátce po určité, předem stanovené době. Tato doba je většinou jeden měsíc. 
Půjčka je splacena s následující výplatou.

Tyto půjčky jsou zcela bez úroků. Možná si říkáte, co ta společnost z toho má, pokud se neplatí úrok. Společnost si účtuje fixní poplatek.

Nabídku všech poskytovatelů těchto rychlých půjček si můžete pečlivě prostudovat na internetových stránkách, kde také najdete výši fixního poplatku. Výše fixního poplatku se odvíjí jak od půjčené částky, tak od doby, na kterou si klient peníze půjčí. 

Některé půjčky se sjednávají prostřednictvím internetu, jiné mají formu SMS  půjčky. Žádost o půjčku je velmi snadná, stačí poslat krátkou textovou zprávu z vašeho telefonu. Online podání je ale také velmi oblíbené.

Výhody půjček před výplatou

Půjčky před výplatou jsou poměrně oblíbeným produktem, ke kterému se obrací stále více lidí. Mají nesporné výhody, které jsou lákadlem pro nové klienty.

- Rychlé vyřízení: Vyřízení je velmi rychlé, a proto pokud potřebuje klient peníze prakticky okamžitě, může tento druh půjček využít. Hodí se také na zaplacení finančních závazků, na které z výplaty již nezbyly finance. U některých společností je dokonce zaručeno, že žadatel bude mít peníze na účtu ještě ten den, kdy si o ně zažádal. 
- Minimum administrativy: Tím, že se jedná o rychlé půjčky, společnosti se snaží administrativu omezit na minimum. 
- Snadná dostupnost: Poskytovatelé tohoto druhu půjček mají většinou poměrně nízké nároky na žadatele. Je to dáno tím, že se půjčují docela nízké částky. Není potřeba dodávat žádné potvrzující dokumenty bonity a tak. Půjčka je poskytnuta prakticky všem, kdo si o ni zažádají. O tento druh půjček žádají lidé, kterým byla jinde půjčka zamítnuta. 
- Pohodlnost: Většina nebankovních společností nabízí možnost zřízení takových půjček prostřednictvím internetu. To zvládne opravdu každý. A navíc se nemusíte ohlížet na nějakou otvírací dobu. O půjčku si tak člověk může zažádat prakticky v kteroukoliv dobu, odkudkoliv. Některé společnosti nabízí možnost podání žádosti SMS zprávou.
- Transparentnost: Jasná podoba a pevně daný poplatek. To jsou základní charakteristiky transparentnosti půjček před výplatou. Díky tomu tak klient přesně ví, kolik skutečně zaplatí. 
- Bezúčelnost: Klienti nejsou nuceni sdělovat, na co si půjčku berou. Mohou ji teda využít na cokoliv. 

Nevýhody půjček před výplatou

Výhod má tento druh půjček opravdu hodně, ale je nutné si připomenout, že i nějaké nevýhody se zde vyskytují. Asi hlavní nevýhodou je poměrně vysoký fixní poplatek. S tím musí klienti počítat. Je to vlastně taková pojistka za snadné a rychlé půjčení peněz. Žadatelé by si ale měli dopředu dobře rozmyslet, zda jsou schopni nést další finanční zatížení. Půjčka totiž musí být splacena v termínu. Člověk se snadno může dostat do finanční pasti a do ještě horší finanční situace. Předtím, než si člověk půjčí od nějaké společnosti peníze, měl by si ji dobře prověřit, zda se jedná o spolehlivou a seriózní společnost.

Firmy, jež poskytují půjčky před výplatou

Na trhu existuje velké množství společností, které poskytují půjčky před výplatou. Klient si tak může dokonce vybírat. Nyní si představíme alespoň některé.

Ferratum

Je to nebankovní společnost, která je na trhu poměrně známá a lidé jejich služeb často využívají. Jedním z jejich produktů jsou také půjčky před výplatou ihned. U nás působící Ferratum Czech patří do skupiny Ferratum Group, která působí nejen u nás, ale i v dalších 20 zemích.

Domovskou zemí společnosti je Finsko. Společnost jako první přišla s novým druhem půjček. Nápad se ujal, a tak krátkodobé půjčky se rozšířily do dalších zemí. Bylo zjištěno, že lidé se skutečně dostávají do situací, kdy potřebují půjčit jen několik málo stovek, či tisíců. Ferratum funguje na trhu od roku 2005. V České republice je možné si půjčit maximálně 10 000 Kč od této společnosti s dobou splatnosti od 7 do 45 dnů. Heslo společnosti je „Ferratum more then money to everyone“, což se dá přeložit jako Ferratum více než peníze pro každého.

Kredito24

Jedná se o českou firma, která má své kořeny a počátky v Německu. Společnost nabízí rychlé půjčky před výplatou. Rychlost je opravdu extrémní, což je hlavním znakem společnosti. Po schválení totiž má klient do 15 minut peníze již na svém účtu. Půjčky jsou schvalovány automaticky. Společnost je transparentní, bez skrytých poplatků.

U společnosti si klient může půjčit do výše 12 500 Kč. Tuto maximální částku získají jen stálí klienti, kteří si již půjčují opakovaně. Při první půjčce je možné si půjčit maximálně 4 500 Kč. Doba splatnosti je až 30 dnů. Sjednání půjčky je online, takže odpadá docházení na pobočky. Dokonce nebude potřeba potvrzení bonity.

Kredia

Opět se jedná o nebankovní společnost, která pochází z Islandu. U této společnosti si můžete půjčit peníze prostřednictvím SMS zprávy a to částky od 1 000 až do 10 000 Kč. Klienti mají peníze opět rychle.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Finance'
Tipy na jiné články