Dřevěné dekorace vnesou do interiéru kousek přírody

01.06. 2018 • Bydlení 2418x

Zařídit si bydlení přesně podle svých představ je přání každého z nás. Všichni si toužíme svůj domov zařídit tak, abychom se v něm cítili dobře, aby se nám líbilo a aby nám zároveň vyhovovalo po praktické stránce.

Zkrátka aby byla radost trávit zde čas. Proto se čím dál více lidí soustředí na dekorace, které mají v interiéru své čestné místo. Celému prostoru dokážou dodat ten správný šmrnc a vnést jiskru i tam, kde nejvíce chybí.

Kouzlo dřevěných dekorací

Žádný jiný materiál nemá tak dlouholetou tradici, jako právě dřevo. To je v interiérech k vidění stále častěji – a to je jedině dobře. Dřevěné dekorace pro mnoho z nás představují příjemné spojení s přírodou, což ocení především lidé, kteří žijí v tzv. „betonové džungli“.

Lidé ve městech to mají mnohdy do přírody hodně daleko a jediné spojení s ní představují malé parčíky. Proto se snaží vnést kousek přírody alespoň k sobě domů – a to právě prostřednictvím dekorace ze dřeva.

Své uplatnění najdou všude

Dřevěné dekorace do bytu mohou mít mnoho podob. Nejčastěji se jedná o drobné sošky nebo abstraktní tvary, které podněcují fantazii a nutí nás představovat si, co má daný objekt vlastně znázorňovat.

Dřevo je úžasný materiál, který své uplatnění najde opravdu všude – ať už se bude jednat o jakkoli pojatý interiér, ať už půjde o ložnici, dětský pokoj, předsíň nebo třeba domácí pracovnu.

Výhodou dřevěných dekorací je jejich univerzálnost. Doplňky vyrobené z kvalitního dřeva se dají hravě kombinovat s ostatními prvky i materiály. Skvěle vypadá spojení dřeva a dřeva, stejně tak vás na pohled zaujme kombinace dřeva a skla.

Výjimkou není ani sladění dřevěných a kovových prvků, které dají vzniknout opravdu zajímavému kontrastu.

Praktické a krásné

Hledáte-li designově krásné a zároveň praktické dekorace do domácnosti, můžete vsadit na stále oblíbenější dřevěné bedýnky. Ty jsou totiž ideálním spojením krásného vzhledu a praktického využití.

Bedýnky se dají použít jako menší knihovničky, postavit si z nich můžete originální obývací stěnu, poslouží jako zajímavé stolečky, na které lze odložit drobné věci.

I dřevěné bedýnky se dají použít kdekoli v domácnosti. Hodí se jak do obývacího pokoje, tak i do ložnice, do předsíně nebo do pokojíčku dětí. Využít je můžete i jako dřevěné dekorace na zeď, dají se pověsit a použít jako poličky pro knihy nebo květinové dekorace.

Nadčasová dekorace

Dřevěných dekorací v interiéru se určitě nemusíte bát. Dřevo je materiál, který neustále pracuje a teprve až s léty získává na své nenahraditelné kráse.

Navíc se jedná o materiál, který je nadčasový, takže vám doma dřevěné dekorace mohou dělat parádu klidně i několik let a nikdy nevyjdou z módy. Je to zkrátka sázka na jistotu, se kterou nemůžete prohrát.

Chcete se podívat na další desítky různých dřevěných dekorací? Navštivte stránky www.lepaso.cz, kde se právě na ně a další potřeby pro floristiku a dekorování zaměřují.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Bydlení'
Tipy na jiné články