Podle čeho vybrat správnou hypotéku?

05.06. 2015 • Finance 2148x

Chcete už konečně bydlet sami a nemáte dostatek vlastních prostředků? Asi budete mít jedinou možnost, tedy vzít si hypotéku. Ta je velmi rozšířeným produktem finančního světa, který nabízejí společnosti jak bankovní, tak i nebankovní. Podle čeho vybírat hypotéku tak, aby vám seděla? Snad vám poradí a pomohou následující řádky.

Obecně o hypotékách a jejich výběru

V principu je hypotéka dlouhodobým finančním úvěrem jištěným zástavním právem k nemovitosti na území ČR. Vždy souvisí s bydlením nebo budovami. Nicméně existuje i typ hypotéky, která je sice nemovitostí krytá, ale peníze lze využít jakkoli  tzv. americká hypotéka.

Pokud se pro hypotéku rozhodnete, zjistíte velmi rychle, že nabídka je opravdu široká. Najdete je i u již zmíněných nebankovních společností. K těm přicházejí především klienti, kteří chtějí mít hypotéku vyřízenou rychle. Máte zde sice větší šanci, že hypotéku získáte, nicméně jen v míře 60 % z hodnoty ručené nemovitosti.

Samozřejmě vám kterýkoli poskytovatel bude velmi ochotně tvrdit, že právě jeho hypotéka je ta nejlepší na trhu. Podle čeho poznat tu skutečně výhodnou?

Poradce ve finančních záležitostech

Finanční sféra nabízí mnoho nezávislých poradců, kteří vám mohou pomoci s výběrem. Najděte si nějakého, který je schopen srovnat velké množství produktů. Jen tak si můžete být jisti, že budete vybírat opravdu z celého trhu.

Pokud s pomocí finančního poradce správně vyberete, obvykle vám nabídne i vyřízení potřebných formalit. Díky tomu ušetříte jak peníze, tak hlavně čas a taky se ho můžete na cokoli zeptat, protože tento svět je jeho odbornost.

Kalkulačky hypotéky

Hypoteční kalkulačka je nástrojem, který dovoluje nezávazně projít nejrůznější nastavení a možnosti konkrétní hypotéky. Je to vlastně počítačový program napojený přímo na systém banky, který ukazuje celý objem peněz a průběh jejich splácení. S kalkulačkou se nebojte experimentovat a nebojte se zkoušet další varianty.

Pozorujte, co má vliv na splátky a jak se mění jejich parametry. Můžete si tak přesně spočítat fixaci, dobu splácení a budete mít přehled o vývoji i za několik let.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Finance'
Tipy na jiné články