Pojištění domácího mazlíčka

14.10. 2013 • Zvířata 3509x

V dnešní době se dá prakticky pojistit téměř cokoliv. Každý zná to, že si může pojistit sebe, udělat si životní pojistku, úrazovou pojistku, pojištění majetku, pojištění nemovitosti, pojištění odpovědnosti a podobně. To jsou takové základní pojistky, které zná každý a spousta lidí toto pojištění také využívá, což je samozřejmě dobře. 

Představte si, že se vám něco stane, úraz bude mít vážné následky a co poté? Když máte pojištění, vyplatí vám pojišťovna finance, které vám pomohou. Když vám praskne potrubí a vytopíte si svůj byt a sousedy, kdo to zaplatí, když nemáte pojistku? A věřte tomu, že to jsou nemalé sumy. V dnešní době se dá pojistit takřka cokoliv. Hvězdy si pojišťují svůj hlas, své vlasy a podobně. Zkrátka to co je živí a čím jsou známé. Taková Jenifer Lopez svého času měla pojištěný svůj pověstný zadeček, Beyoncé si pojistila své vlasy, kterými háže na koncertech a které jsou tolik pověstné a tolik je jimi Beyoncé známá. Takže vidíte, dá se pojistit už hodně věcí. Momentálně může být trendem také to, že si pojistíte své domácí mazlíčky. Zdá se vám to jako pěkný nesmysl? Není tomu tak, jedná se opravdu o pojištění, které je pro vaše domácí mazlíčky. Jak takové pojištění vůbec funguje? Vyplatí se to? Domácí mazlíčky si lidé převážně pořizují, aby jim nebylo smutno, aby se měli o koho starat, aby na ně někdo doma čekal, vítal je, měli se ke komu přitulit, protože ač se to nezdá, takový pes a někdy i kočka dokážou lásku velmi krásně opětovat. To, že vás brání, jsou rádi, že vás vidí, jsou vám vděční a jsou přítulní, což zahřeje u srdíčka. 

Ovšem i vaši mazlíčky, které milujete a kteří milují vás, občas umí pěkně potrápit a zazlobit. Ať už se jedná o to, že váš mazlíček způsobí nějakou škodu či bude nějak nemocný či nějaký ten úraz. Tak jako lidé i zvířata mají podobné "problémy". Dá se vůbec proti něčemu takovému pojistit vaše mazlíčky? Není to jen výmysl, který funguje v Americe? Přeci jen, víme, že v Americe jsou psí hotely, psí lázně, psí školky a podobně. Tento trend a tento mód se pomaličku dostává i k nám. Co to pojištění? Jak to vůbec funguje při úrazu či nemoci zvířete? Jak je to ve chvíli, kdy zvíře způsobí nějakou škodu? Pokud vám doma váš mazlíček poškrábe nábytek či nějak zdemoluje byt, od pojišťovny žádné peníze nečekejte, nedostanete je. Takové pojištění domácnosti je totiž většinou sjednáno a tím pádem se vztahuje povětšinou na živelné a vodovodní pohromy a, nebo také škody, které jsou spojené s vandalismem a s krádežemi. Vandalismus musí být spojený a musí být provedený člověkem, ne domácím mazlíčkem. Jsou také pojišťovny, které můžou, zcela mimořádně proplatit nějaký ten "útok" zvířete. Hodně, ale záleží na situaci a na pojišťovně. Proto je lepší s tím nepočítat a nechat se příjemně překvapit. Škodu, kterou nápáchá váš mazlíček doma nejde uhradit z pojištění domácnosti, které máte. 

Ovšem pozor, když se do bytu dostane zvíře, které není vaše jako například sousedčin pes a podobně, a způsobí nějakou škodu, pak je za škodu odpovědná sousedka a vaše sousedka má sjednané s pojišťovnou pojištění odpovědnosti za škodu. V takovém případě by bylo možné z pojištění odpovědnosti, které má vaše sousedka, škodu uhradit a peníze vyplatit. V dnešní době již jde pojistit vašeho zvířecího miláčka a lidé toho využívají. A proč taky ne, když se ceny za veterinární péči neustále zvedají. Proto si jednoduše psa pojistí a je to. Údaje, které pojišťovny poskytují, ukazují to, že průměrná částka vyplaceného plnění asi zhruba třikrát vyšší než průměrná částka roční pojistky. 

Češi velmi milují psy a můžeme tak být označováni jako národ psů. Za péči o své mazlíčky také neváhají lidé utratit nemalé částky. Přeci jen, zvíře je členem vaší domácnosti, a když je nemocné či se mu stane nějaký úraz, děláte vše proto, aby se z toho co nejdříve vyléčil. Bojíte se o své zvíře, doufáte, že bude v pořádku a brzy se uzdraví. To je logické, máte jej rádi a je to člen domácnosti, proto není od věci jej také pojistit. Pojišťovny nabízí povětšinou stejné podmínky pro klienty a jejich mazlíčky. Pojišťují se náklady na veterinární péči, pojištění úrazu, pojištění nemoci, ale také i pojištění úhynu. Samozřejmě jsou určitá kritéria k tomu, aby byl pes pojišťovnou přijat a jeho majitel jej mohl pojistit. Takovým nejdůležitějším kritériem je to, aby pes měl čip. Slouží to zejména k tomu, aby pes mohl být identifikován a nešlo jej zaměnit za jiného psa. 

Pokud je váš pes hyperaktivnější a občas se mu stane, že někde něco vyvede, je dobré, aby majitel psa byl připraven na vše. V tuto chvíli například, když jdete na návtěvu se psem a vaši přátelé mají kočku či psa. Váš pes zahlédne psa a kočku a už ji či ho začne pronásledovat. Kočky mají tu možnost vyskočit docela vysoko. Pes se samozřejmě v takovém případě nevyhýbá různým věcem a tak po jejich "zásahu" může domácnost, kde jste na návštěvě vypadat, jakoby se po ní prohnalo tornádo. 

Navíc, máte-li akvárium a zvířata jej shodí, můžete si i zaplavat ve vodě, která je všude okolo. V takovém případě se vyplatí mít pojištění domácnosti a pojištění odpovědnosti, které se bude vztahovat na všechny v domácnosti. A jelikož pes je člen domácnosti vztahuje se i na něj a škoda se může uhradit. Čili pokud chcete svému mazlíčkovi dopřát komfort a neplatit moc za veterinární péči sjednejte svému mazlíčkovi pojištění. Pokud je malinko hyperaktivnější a všude musí být, je dobré, pro klid vaší duše a pro klid vaší peněženky, pojistit si domácnost a pojistit odpovědnost všech v domácnosti. Třeba si jej budete pár let platit a nic se nestane, nebudete jej mít a stane se něco ihned. Znáte to, zákon schválnosti pracuje.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zvířata'
Tipy na jiné články