Jak si vybělit zuby?

19.10. 2013 • Krása 3500x

Podobně jako nehty jsou vaši vizitkou také zuby, ty toho o vás hodně vypoví a řeknou, aniž cokoliv řeknete. Proto je potřeba dbát také o zuby. Zuby jsou velmi důležité pro vás a to zejména kvůli potravě, kterou přijmáte do těla. Potravu zuby rozmělňují a tím pádem je pro tělo stravitelnější a poživatelnější. Lépe se pak zpracovává dál. Zuby vám také pomáhají k mluve, protože když zuby nemáte, určitě všichni ví, že takoví lidé šišlají. Ovšem jak je již psáno, zuby jsou důležité, proto je potřeba se o ně pořádně starat a pečovat o chrup. Zuby, aby dělaly všechnu práci, kterou mají, musí být zdravé a pevné. Když jsou zuby jakkoliv poškozeny či zničeny musí se to začít ihned řešit. Zuby je proto potřeba mít pod kontrolou a chodit pravidelně na preventivní prohlídky minimálně dvakrát ročně. Tak máte jistotu, že vaše zuby jsou pod dohledem odborníka a ten o vás pečuje, respektive o váš chrup. V případě, že je se zuby nějaký problém ošetří je a zase je všechno v pořádku. O zuby je potřeba pečovat, protože vám už druhé nenarostou, bohužel. Proto je lepší jít k zubnímu lékaři ihned ve chvíli, kdy vás zuby bolí. Když to odkládáte, zuby jsou více a více napadány a poté, když dorazíte k zubnímu lékaři po nějaké době, se může stát, že už zubní lékař nedokáže zubu pomoci a bude mít jediné řešení, vytrhnout jej. A proto je lepší dávat na zuby pozor a starat se o ně.

Úsměv je taková mocná zbraň, která nic nestojí, a dokážete s ním divy. Úsměv není vůbec nic složitého a dokážete tím navázat s někým kontakt, ukázat, že jste rádi, že někoho vidíte, umí zahřát, pookřejete, činí vás přívětivějším a přístupnějším a úsměv sluší zkrátka každému. V úsměvu obvykle odhalujete své zuby. A to je někdy kámen úrazu, protože když máte zuby škaredé, zažloutlé či vám páchne z úst i sebekrásnějšího člověka tyto neduhy poškodí a neukazují jej v moc lichotivém světle. Proto, pokud máte zuby zažloutlé je potřeba radiálně zakročit a něco pro to udělat. No jo, ale co?  Nechat si je vybělit. Samozřejmě existuje více forem, jak ošetřit zuby a jak je vybělit. Můžete jít k zubnímu lékaři, který vám zuby vybělí pomoci laseru, pomocí různých technik, můžete si koupit různé přípravky v drogerii, které vám pomohou dodat zubům bělejší nádech, nebo také můžete provádět bělení zubů v pohodlí domova. Je nutné počítat s tím, že varianta, kdy jdete k zubnímu lékaři a necháváte si zuby vybělit u něj, návštěva vás bude něco stát. Toto pojišťovna většinou nehradí a právě proto je úhrada přímo na vás. A ceny se pohybují různě, obvykle v řádech tisícovek. Také i přípravky, které budete kupovat v drogerii či v lékárně, nebudou jedny z nejlevnějších a něco vás stát budou, zde si však můžete vybrat co si koupit a co ne, podobně jako u zubního lékaře, ten vám může nabídnout několik variant a vy z ní zvolíte tu, kterou chcete. Poslední možností je zuby vybělit svépomocí doma. No jo, ale jak na to? Čím na to? Tento článek vám přinese pár tipů, jak na to a čím si k tomu dopomůžete.

1. JÍDLO

Podle amerických studií se dá také jídlem výrazně pomoci zubům k bělejšímu odstínu a to převážně potraviny jako jablko, celer, mrkev. Tyto potraviny jsou dobré, protože zuby čistí a zbavují je povlaku. Navíc, když tyto potraviny koušete, je to dobré pro vaše dásně, které si tím masírujete.

2. JAHODY

Ty jsou pro přírodní čištění zubů No. 1! Je to doslova zázračné bělidlo přírody. Jahody totiž obsahují enzym. Tento enzym odstraňuje zbarvení a nechává zuby krásné bílé. V pohodlí domova si můžete vytvořit přírodní bělidlo a to tak, že rozmačkáte jahody, nanesete je na zuby a necháte pár minut působit. Na závěr je poté dobré použít pastu s fluoridem, aby vám kyseliny nepoškodili zubní sklovinu.

3. SÝR

Mléčné výrobky jsou úžasné a to z toho důvodu, že obsahují vápník, který zuby tak moc potřebují. Kromě toho, že posilují zuby, tak je také i bělí. A tajemství toho? No přeci kyselina mléčná ta vám pomáhá k bílým zubům.

4. HŘEBÍČKOVÝ OLEJ

Může se to zdá divné a zvláštní, ale i hřebíčkový olej může pomoci. Samozřejmě jej nebudete pít či něco podobného, ale do zubní pasty si přidáte kapku hřebíčkového oleje a to minimálně jednou týdně. Zuby tak budou bělejší a bez plaku.

5. DOMÁCÍ SMĚS

Na bělejší zuby si můžete vytvořit také směs, kterou vytvoříte v pohodlí domova, a nebude vás to stát majlant. Na směs budete potřebovat jednu polévkovou lžíci citrónové šťávy a jednu polévkovou lžíci kuchyňské soli. Tyto ingredience smícháte a vytvoří se tak směs. Tuto směs nanesete na zuby a chvíli ji nechte působit. Můžete si pomoci prsty, když je budete roztírat. Poté směs smyjte a zuby vyčištěte pastou, aby vám sklovinu nepoškodila citrónová šťáva. Tento postup opakujte minimálně jednou týdně, dokud nebudete s odstínem zubů spokojeni.

6. PRAVIDELNOST

Je také velmi dobré, když si pravidelně čistéte zuby, ideální je to, když si zuby čistíte po každém jídle. Ideální je, koupit si zubní pastu s bělícími účinky, která vám ještě více pomůže k bělejším zubům. Důležité je také to, aby zuby byly čištěny správně. Kartáček měňte jednou za tři měsíce, vyvarujete se tak bakterií, které napadají zuby.

7. VYVAROVAT SE CIGARET A VÍNA

Samozřejmě můžete se snažit bělit si zuby sebevíce, ale pokud budete zuby vytavovat denní dávce nikotinu, pak zuby můžete bělit stále dokola a moc to neúčinkuje. Proto se vyvarujte cigaret, ty velmi škodí zubům a nejen zubům, ale i celkově vašemu tělu. Navíc i červené víno zanechává na zubech povlak a zanechává je žluté.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Krása'
Tipy na jiné články