Jak na pedikúru

21.12. 2014 • Krása 2464x

Péče o nohy je stejně, ba dokonce mnohem více potřebná, než třeba o ruce. Ale většina lidí tuto péči zanedbává, protože si většina myslí, že nevzhledné nohy schová do obuvi. Nohy, chodidla, jsou přitom namáhána téměř pořád. V zimě se uzavřou do pevné obuvi, v létě tase do úzkých bot na vysokém podpatku. Nohy trpí, ale co by žena pro krásu neudělala. I když pedikúra není výsadou jen žen, ale i mužů. Trpící nohy otékají, vytvoří se otoky, otlaky, puchýře, ale i plísně. Člověk je na nohou celý den, proto je nutné o nohy dostatečně pečovat, aby takovou zátěž zvládly.

Profesionální pedikúra

O nohy se stará pedikérka, která většinou pracuje v kosmetických centrech nebo jiných centrech krásy. Je dobré, alespoň jednou měsíčně si tuto proceduru dopřát. Možná si dovedete pedikúru sami udělat, ale profesionál je profesionál. A na nohách by se rozhodně šetřit nemělo. Speciální pracovnice, někdy i pracovník nejprve nohy důkladně omyje a zbaví viditelných nečistot. Následuje odstranění zrohovatělé kůže mokrou nebo suchou pedikúrou. Mokrá pedikúra spočívá v namáčení nohou do vody a následné odstranění kůže. Naproti tomu během suché pedikúry se vše děje za sucha. Kůže se obrušuje.  Poté se ostříhají nehty do správného a stejného tvaru, upraví se kůžička kolem nehtu. Provede se zábal nebo maska. Nohy se pořádně promastí. Nadstandardní péčí bývá lakování nehtů, které některé ženy chtějí, některé ne.

Nejedná se o nic těžkého, a proto spousta že volí domácí pedikúru. Pečovat o své nohy můžete přece i v pohodlí Vašeho domova.

Domácí pedikúra

Nejprve si budete muset připravit pár pomůcek. Základem je lavor nebo nějaká nádoba na vodu, kam se vejdou chodidla. Nádobu naplňte teplou vodou. Voda může být dost teplá, ale jen tak, abyste tam s nohama vydrželi. Dále si připravte ručník, penzu, nůžky, kleštičky na nehty, pilní, rozdělovač prstů, případně lak na nehty a bavlněné ponožky. Nezapomeňte na krém, ale můžete využít i speciální olejíček nebo esenci do vody.  Jakmile máte vše potřebné po ruce, nezbývá než se do celé procedury pustit.

Nejprve si pěkně nechte chodidla odmočit. Pokud máte rádi například levanduli, můžete si do vody hodit levanduli. Nohy budou krásně voňavé. Nohy můžete máčet klidně i dvacet minut. Kůže bude dostatečně měkká a poddajná. Vezměte si lavor k televizi a pedikúru provádějte tam. Důkladně nohy omyjte a zbavte nečistoty. Ručníkem nohy osušte a odstraňte ztvrdlou kůži. Upravte nehty do požadovaného tvaru, pořádně je zapilujte.

Připravte si krém, kterým důkladně promastěte nohy, ale hlavně paty a části chodidel, které mají tendenci tvrdnout. Krémem se vyhněte nehtům, teda jen v tom případě, pokud je budete chtít lakovat. Pokud ne, můžete nehty také silně nakrémovat. Silnou vrstvu krému nehte na nohou a obujte se do bavlněných ponožek, které si nechte i celou noc. Nohy budou nádherně jemné a hebké. Pokud si chcete nehty zkrášlit lakováním, dejte si mezi prsty rozdělovač a nehty důkladně nalakujte. Lak, který se omylem dostal na kůži opatrně odlakujte. Nechte pořádně zaschnout. Nikdy nechoďte spát s čerstvě nalakovanými nehty. Hrozí znečištění ložního prádla, ale také by se na nehtech utvořil vzorek z otlačení.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Krása'
Tipy na jiné články