Jak strávit dovolenou v Phuketu

08.10. 2013 • Cestování 2430x

Oblast v jižním Thajsku se dříve nazývala Talang, a tak ji také řada lidí všeobecně zná. Phuket je ostrov o rozloze asi pět seti padesáti kilometrů čtverečních a dělí se na tři základní oblasti. Je vůbec největším thajským ostrovem a s pevninou je spojen pouze slavným mostem milenců – saphán Sarasim. Právě díky tomuto spojení je ostrov vyhledáván řadou novomanželů, jež míří za líbánky. A přes to, že sem míří nejen řada milenců a zamilovaných párů, ale i běžných turistů, zachoval si ostrov i nadále svůj přírodní ráz s pohádkově azurovým mořem a alabastrově bílým pískem.

Ostrov obklopuje množství pláží, z nichž nejznámější je velice slavnou i po celém světě a je to pláž Patong Beach. Po její délce tří kilometrů je rozprostírá i řada hotelů a celých hotelových komplexů, samozřejmě té nejvyšší šarže. Samý luxus a pět hvězdiček je již taková tradice. Pro novomanžele, kteří tu chtějí oslavit svoji lásku a dopřát si vskutku jen to nejlepší, je ideálním cílem, pobyt v hotelu Amanpuri anebo JM Marriott.

Kdy odletět do Thajska?

Nedoporučuje se leden, protože se tu slaví nový rok a všichni se tak spíše věnují sami sobě a oslavám, než turistům. Také duben není ideálním měsícem, protože tu zrovna probíhá podivný svátek, kdy podle tradice navzájem na sebe lidé lijí vodu, stříkají po sobě vodou apod. ideálním měsíce pro návštěvu Thajska je naopak prosinec.

Tsunami

Dříve se na slavném ostrově Phunket těžil cín, dnes už jsou tyto doby dávno pryč a hlavní hospodářskou plodinou je zde kokos a kaučuk. V roce 2004 postihlo ostrv ničivé tsunami, ale během několika málo let se z této strašlivé a života-beroucí pohromy ostrov vzpamatoval a dnes funguje, jako by tu nikdy v historii žádná pohroma nebyla. To samozřejmě láká i turisty a díky tomu je tento malý ostrov v jihovýchodní Asii nejnavštěvovanější oblastí široko daleko. Dokonce jsou místa nejen na ostrově Phunket, ale i v celém jižním Thajsku vybavena senzory, jež včas na hrozící přílivovou vlnu upozorní.

Co Phunket může nabídnout?

Své zde najdou vyznavači nočního života, protože barů a restaurací je zde mnoho, stejně jako klubů, kde se tančí, či jinak baví. Ale na druhou stranu na Phunketu najdou zalíbení i samotáři, jež touží po klidu a odpočinku od běžného života. Milovníci adrenalinu a aktivního odpočinku jistě nadchne informace, že se zde ve velkém pěstuje potápění a potápěčské výpravy odsud míří do slavných zálivů Phang Nga a Phi Phi.

Doprava na ostrově

Ostrov Phunket má své vlastní mezinárodní letiště, takže kdo sem míří, může se zbavit obav z dlouhých cest autobusem. Od letiště ke slavné a nejznámější pláži Patong, je to asi třicet minut jízdou autem. Ideální je zvolit pro tuto dopravu taxi. Pro dopravu na ostrově je jinak nejlepší si pronajat motocykl, anebo se prostě pouze pěšky pohybovat v okolí svého hotelu a pláže. Kdo však touží za poznáním, motocykl je vyjde nohem levněji, než doprava tak zvaným tuk-tuky, což jsou vozítka pro maximálně šest pasažérů, ale stojí dost velké peníze. Dopravují cestující mezi jednotlivými plážemi na ostrově.

Pláže

Mimo slavnou Patong pláže, je velice známá i Karon beach, velice široká a zdá se být nekonečná. Ideálním rájem pro odpočinek pod palmami na zářivě bílém písku. Klikatou pláží, která je také oblíbená mezi návštěvníky je Kata beach. Pro ženy, jež chtějí ulovit milionáře je jistě zajímavým místem Surin beach, která je sice malá, ale plná movitých jedinců. Svoji přezdívku – pláž milionářů dostala kvůli množství luxusních hotelů a soukromých vil. Ostrov samozřejmě oplývá řada jiných pláží a také ostrovů.

Chrám Wat Chalong

Zajímavější turistický cíl je však Khao Rang, hora, odkud je nádherný výhled na jižní část ostrova a také perfektní místo na piknik. Ostrov není jen místem pláží a hotelů, pozoruhodnou stavbou je zde chrám Wat Chalong, kde stojí i socha Luanga Por Chama, jež místní obyvatelé uctívají jako svého ochránce.

Akvárium

Na Phunketu je pozoruhodné také obrovské akvárium, které je situováno ve velké vodní nádrži, a návštěvníci prochází tunelem pod ním. Mohou zde pozorovat nádherný mořský život pod hladinou moře a poznat tak více než sto druhů živočichů v tamějších mořích. Akvárium najdete na mysu Panwa, na samém jihovýchodě ostrova.

Motýli a orchideje

Thajsko je všeobecně ráj bílých písků, tyrkysově modrého moře, ale i květin a motýlů. Na ostrově Phunket existuje dokonce motýlí farma. Je vzdálená asi tři kilometry od hlavního města ostrova a mimo množství druhů motýlů se zde chová i řada jiného hmyzu. Je zde i farma orchidejí, nádherná ukázka, zvláště pro ty, co milují květiny.

Muzeum mušlí

Jako přímořská oblast je zde velké naleziště různých mušlí, takže zde bylo, poblíž pláže Rawai, zřízeno muzeum mušlí. Objevují se zde výhradně phunketské mušle, které jsou mezi sběrateli nejvyhledávanější. Mimo nádherné mušle jsou zde k vidění i jiné přírodní úkazy a to třeba zlatá perla o váze sto čtyřiceti karátů, či mušle o váze dvě stě padesáti kilogramů.

Fanta Sea

Zábavní park Phunket Fanta Sea, byl v Thajsku vyhodnocen jako nejlepší zábavní a současně turistický park a atrakce v Thajsku. Jde o komplex několika staveb a hlavní představení vždy probíhá v obrovském amfiteátru. Show ve stylu Las Vegas je tu běžná a pořád skvělá. Vystupují zde jak lidé, tak zvířata a velkou atrakcí jsou tančící, respektive cvičení sloni. Třírozměrné barevné efekty, světla, ale i ohňostroje jsou zde naprosto fascinující. Hlavní představení začíná vždy v devět hodin večer a před ním se návštěvníci mohou občerstvit v místní vyhlášené restauraci.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Cestování'
Tipy na jiné články