Jak na ubytování na Maledivách

28.08. 2015 • Cestování 2116x

Není snad nutné zdůrazňovat, že Maledivy nabízejí opravdu ten nejvyšší standard ubytování, který můžete na dovolené očekávat. Nádherné hotely, ubytování na jachtách, nebo typické bungalovy nad mořskou hladinou jsou nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo tento zemský ráj navštíví. Hned na úvod ale dodáme, že se na Maledivách kvalitně ubytuje i turista, pro kterého je prvořadá cena, když se na větších atolech objevují i hostely, které především v Evropě získávají čím dál větší popularitu, nebo ve velmi omezeném množství i kempy. Ubytování na Maledivách tak nabízí opravdu vše a je jen na vás, na jaké místo v žebříčku priorit zařadíte cenu. My se pochopitelně nebudeme zabývat konkrétními zařízeními, protože jich je ohromný počet, ale pouze charakteristickými rysy typických variant.

Hotely

Velké hotelové rezorty jsou v podstatě synonymem pro Maledivy. Celé souostroví má v současnosti zhruba stovku hotelů, nicméně další se opravdu rychle staví a otevírají. Co se týče hodnocení hotelů, vše je postaveno na klasických hvězdičkách, ve kterých se určitě vyznáte. Velkou výhodou Malediv je oproti Evropě fakt, že hotely ve svých internetových prezentacích služby ani fotografie nepřikrášlují, protože to jednoznačně nemají zapotřebí. Pokud máte z některých levnějších evropských destinací negativní zkušenost s jiným vybavením, než které vám bylo nabízeno v prospektech, Maledivy takové rozhodně nejsou. Místní hotely mají opravdu vysoký standard nabízených služeb, což se týká i nejlevnějších tříhvězdičkových hotelů. Drtivá většina jich zabírá vlastní ostrov, což poznáte snadno z názvu, pokud obsahuje slovo Island (anglicky ostrov). Je pak pouze na vás, zda si vyberete hotel, který bude poskytovat ubytování pouze malé skupince klientů, nebo velké rezorty na rozsáhlejších atolech. Maledivy jsou tak oblíbenou destinací pro firemní dovolené, když si pro sebe můžete v podstatě pronajmout celý ostrov.

Když už se v hotelu ubytujete, budete mít určitě k dispozici vlastní pláž, a i část korálového útesu na potápění. Není to sice psaným pravidlem, ale mají to dnes všechny hotely, takže i nové si podle toho vybírají své lokace. Z pohledu českého turisty jsou nejlepší hotely označené jako Villa Hotels, které mají velkou nabídku služeb a zároveň nepatří mezi ty nejdražší. Jak už jsme ale naznačili, není nic snazšího, než si váš hotel vyhledat na internetu, kde najdete všechny informace a navíc bez výjimky pravdivé.

Bungalovy a lodě

Pokud jste někdy viděli reklamní prospekty, které lákají turisty na Maledivy, určitě se na nich objevily malé domečky z přírodních materiálů, které se tyčí na kůlech přímo nad mořskou hladinou. Přesně to jsou typické vodní bungalovy. Je ale pravda, že nabídka dnes pokročila, a tak se můžete ubytovat i v mnohem kvalitnějších variantách bungalovů než pouze v těchto původních. V každém případě ale získáte ojedinělý zážitek, když budete usínat a probouzet se za příjemného šumění vln s výhledem na okolní korálové ostrovy a tyrkysové moře. Věřte nám, že není nic krásnějšího, než vsát ráno z postele a rovnou skočit do moře, které je zde vždy poměrně teplé. Právě takové jsou vodní bungalovy, které Maledivy proslavily.

Podobnou atmosférou se pyšní i mnohem luxusnější varianta, kterou je ubytování na lodích. Tato kategorie je poměrně dvojznačná, protože ubytováni sice na lodi opravdu budete, ale v naprosté většině případů budete mít k dispozici i soukromý ostrov s nádhernou pláží, korálovým útesem a případně několika rekreačními zařízeními. Nebudeme zastírat, že se společně s lázeňskými rezorty jedná o variantu pro nejnáročnější klienty, nicméně tu stále je a těší se i velké oblibě. Záleží pak už jen na vás, zda si vyberete moderní jachtu, nebo tradiční plachetnici. Maledivy jsou i v tomto směru okouzlující.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Cestování'
Tipy na jiné články