Jak na spokojený vztah

05.09. 2014 • Rodina 2491x

Spokojený vztah je zkrátka to nejlepší, co vás může potkat. Mít vedle sebe někoho s kým jste šťastná, spokojená, zamilovaná i po několika letech je výhra v loterii. Ovšem spokojený vztah je nutné si udržet a to není mnohdy jednoduché a lehké. Na spokojeném a šťastném vztahu je potřeba pracovat. Mnoho lidí si myslí, že je nutné najít si toho správného partnera a poté to stačí. Celou dobu se potom nemusí snažit, vždyť našel toho správného člověka k sobě a co víc je potřeba? To je ovšem velký omyl a velká nepravda. Vztah je potřeba opečovávat, starat se o něj. Vyhradit si čas na to, aby, jste byli jen spolu sami dva. Jak si zajistit spokojený a šťastný vztah? Zde je desatero pro spokojený vztah.

1. POČKAT CHVÍLI

Muži jsou ochotni ženě kdykoliv pomoci a dělají to s radostí. Pokud ale na muže zaútočíte s nějakým úkolem rovnou mezi dveřmi, když se vrací ze zaměstnání, věřte, že se vám nedostane kladné odpovědi. Divíte se? Vžijte se do jeho kůže. Po příchodu z práce je utahaný a hlavně hladový. Odemkne byt a už na něho spustíte kanonádu, co vše se musí udělat. Ruku na srdce, vy byste po tomhle šli hned pomáhat? Nechte manžela v klidu se najíst, odpočinout a až pak ho pěkně požádejte, zda by vám s něčím nepomohl. Věřte, že to půjde udělat s větší láskou, než když na něj bafnete už ve dveřích. A odpustí si u toho i zbytečné řeči.

2. OBLÉKNOUT SE DO ČERVENÉ

Červená barva nám symbolizuje lásku. Mnohé průzkumy dokazují, že právě červená probouzí v lidech romantiku a pocit zamilovanosti. Zkuste si pro jednou obléci třeba tričko či halenku v této barvě a uvidíte. Rozhodně nic nezkazíte ani kouskem spodního prádla v rudé barvě, anebo pyžamko na spaní či košilku.

3. NEODDĚLUJTE PARTNERA OD JEHO PŘÁTEL

Každý má okruhových přátel a kamarádů. Váš partner nevyjímaje. Tonda ho vezme rybařit, s Pepou zas celý den běhají za mičudou na hřišti, s Petrem jde posedět na pivečko a mnoho dalšího. Je zcela pochopitelné, že vy z toho nejspíš nejste moc nadšená. Avšak nikdy se nesnažte separovat svého muže od jeho přátel. Bez přátel se žít nedá a uvidíte, že vašemu vztahu to bude jen ku prospěchu.

4. NASLOUCHAT

Jistě jste někdy někde zaslechli, že mužská část naší populace se nerada svěřuje. Hloupost! Muži, jsou mnohdy daleko sdílnější se svými pocity a myšlenkami než my ženy. Ovšem pánové musí mít na povídání si náladu. Neberme muže jen jako posluchače. I oni hledají porozumění, jako my. Vyslechněte partnera, co má na srdci – jeho obavy, starosti, radosti apod. Uleví se mu, bude spokojenější a tím i váš vztah.

5. TAJEMSTVÍ SI NECHTE PRO SEBE

Pokud vám někdo svěří tajemství, měli byste si ho nechat pro sebe. Tajemství by mělo zůstat tajemstvím. Mezi kamarádkami to tak funguje. Stejně tak to musí fungovat i u vašeho partnera. Jestliže vám svěří nějaké tajemství, rozhodně ho neprozrazujte každému na potkání – kamarádky nevyjímaje. Nikdy nemáte jistotu, že se to od někoho muž doslechne. Přitom to bylo třeba jeho nehlubší tajemství. Představte si v této situaci sebe – vaše tajemství bylo vyzrazeno. Jak byste se cítili? No, moc dobře by vám určitě nebylo.

6. KOMPROMIS

Pokud toužíte, po bezproblémovém vztahu měli byste se naučit kompromisu. Cílem je rovnost obou partnerů. Ani jeden z vás by se neměl ve vztahu cítit méněcenný.

7. UPŘÍMNOST

Upřímnost si někteří představují jako nejhorší věc co lze ve vztahu udělat. Ovšem právě upřímnost je pro vztah podstatná. Váš partner neumí číst vaše myšlenky. Musíte sama manželovi říci o svých pocitech či o tom, co se vám honí hlavou. Pokud k němu budete vysílat pouze nejasné signály, jen z toho budou zbytečná nedorozumění.

8. HÁDKY

Hádky nejsou pro nikoho příjemné, ale k vzájemnému soužití patří. Přesto, že se vztah na první pohled jeví jako spokojený, neznamená to, že je bez konfliktů. Na konflikty není obrany. Každá hádka má zajisté svá pravidla, která bychom měli dodržovat. Myslete, než něco vypustíte z úst.  Zpátky už to vzít nelze.

9. MUŽOVO MÍSTO

Každý muž má místo, kde je pánem svého času. Na takovém místě se zcela oddává svým zálibám, aniž by byl čímkoliv rušen. Pamatujte, že manželův prostor je jen jeho. Nesnažte se ho jakýmkoliv způsobem porovnat či poklidit dle vašich představ./p>

10. SVOBODA

Je ku prospěchu, když manželovi dopřejete trochu vlastního prostoru. Partnerský vztah neznamená být s dotyčným 24 hodin denně. Nechte ho jít s kamarády posedět do hospůdky. Vypne, pročistí si hlavu a poklábosí s někým jiným než zase s vámi. Tyto chvíle bez manžela dopřávají svobodu i vám. Máte více času na své vlastní hobby (např. posezení s přítelkyněmi apod.) Věřte, že vašemu manželství chvilkové odloučení rozhodně neublíží.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Rodina'
Tipy na jiné články