10 tipů pro spokojený partnerský vztah

20.06. 2014 • Rodina 2645x

Lásku je důležité jak najít, ale také ji dostatečně operovávat. Mnoho lidí dělá právě tu chybu, že jakmile najdou partnera na život, pak jakoby zpomalí a už se nesnaží. Přitom je to ve vztahu tak důležité, stále dokazovat partnerovi, že o jeho přízeň stojíme. Může se tak lehce stát, že on zkrátka po čase dá přednost někomu jinému, kdo o něj bude jevit zájem a kdo se kvůli němu upraví a něco pro něj nezištně udělá.

Čekání

Muži prostě potřebují čas. Dejte mu možnost, ať se nadechne a vydechne a pak sám udělá to, co po něm chcete. Neustále hučení k ničemu nevede. Když přijedete domů z nákupu, tak ho nechte, ať se stará. Ať tašky vynese, proč byste se s tím měla tahat vy? On to navíc udělá rád, ale bez toho, aniž byste ho na to pořád upozorňovali. Má svůj rozum a ví, co se patří a stále komandování ho nebaví, přijde si jak malomocný.

Barva lásky

Pokud toužíte, aby se partner do vás opět zamiloval, zahalte se barvou lásky, tedy červenou. Nemusí jít přímo o erotické prádlo s podvazky. Sice pomůže, ale ne, pokud se na to necítíte, tak to není dobrý nápad. Postačí dobře padnoucí rudé šaty, také červené povlečení a rudě vymalovaná ložnice. Ač se to zdá jako maličkost, dokáže červená v oblasti lásky úplné divy.

Přátelé vašeho partnera

Každý musí mít své přátelé. Rozhodně nepočítejte s tím, že se od kamarádů odtrhne a bude napořád s vámi. Časem by vám stejně lezl na mozek a také by vám to mohl někdy vyčítat, či by raději vás vyměnil za ně. Každý potřebuje svůj život, a pakliže mu budete důvěřovat, rád se k vám bude poté vracet. Ať si klidně s kamarády zajede na hory. Budete mu vzácnější. Bát se o lásku nemusíte. Jestli by vás kvůli tomu opustil, opustil by vás dříve nebo později i tak.

Poslouchat ho

Není pravdou, že muži nic neřeší. Jen o tom neustále nemluví, jako ženy. Většinou o tom přemýšlí, ale jsou doby, kdy si potřebuje „vylít srdce“. Proto mu naslouchejte a nechte ho mluvit. Neskákejte mu do řeči a dejte mu možnost, aby se vám svěřil. Když si chcete udržet lásku, musíte si navzájem neslouchat a důvěřovat. Takže do toho. Klid a důvěra nade všechno.

Společná tajemství jsou jen vaše

Jako partneři víte o některých záležitostech jen a pouze jako vy. Choulostivé informace si nechte pro sebe. Například intimní věci, partnerovo selhání a podobně. Rozhodně se nehodí se svěřovat ani kamarádce. Časem se informace možná dostane k partnerovi a ztratí k vám důvěru, odtáhne se a láska tak skončí.

Kompromisy

Tak ty jsou velice důležité. Vy máte jisté představy o životě, stejně tak váš partner. Je nezbytné, abyste někdy ustoupili ze svých nároků a vyhověli partnerovi. Ten to samozřejmě musí občas udělat také. Jedině tak si zachováte rovnocenné partnerství, které jediné má šanci na dlouhodobý a šťastný život, ve kterém oba se budou cítit velice dobře a ne jako oběti nebo velitelé.

Upřímnost

Není dobré říkat úplně všechno, ale v důležitých momentech, týkající se vašeho partnerství, je nutné, abyste byli navzájem k sobě upřímní. Není kolikrát něco snadné, ale bez upřímnosti to daleko neodtáhnete. Vždycky pravda vyjde najevo a zatajení důležitých informací pak je vedou ke ztrátě nedůvěry, kterou si většinou zpátky získáte jen velice těžko, pokud vůbec.

Hádky

I přesto, že zpočátku je vaše láska dokonalá a nemáte důvod se přít, časem prostě nějaká ta bouře přijde. Jsou nutné, ale musí mít svá pravidla. Těmi se držte a předem je stanovte. Oba jste v partnerství proto, že chcete, takže také oba dva máte zájem na tom jisté komplikace řešit. Takže budete chtít také vyřešit. Na hádkách je vůbec nejlepší to usmiřování. Může být naprosto dokonalé a celý vztah vrátit do ještě lepší pohody.

Vlastní místo

Nechte partnera dýchat. Ani vám by se nelíbilo, pokud by vás neustále kontroloval a stíhal. A proto musí mít také vlastní místo na svůj odpočinek. Neberte mu ho. Vy také potřebujete načerpat sílu, takže pokud má svůj pokoj, nerušte ho. Tím spíše se k vám rád vrátí a bude vás mít raději. Chlapi potřebují kolikrát jen tak sedět a nemluvit, naopak si udělat čisto v hlavě.

Svoboda

Přestože budete mít v občanském průkazu uvedeno „ženatý/vdaná“, neznamená, že nemáte ani vy, ani vás partner právo na jistou svobodu. Určitě si občas chcete vyjít s kamarádkami, a také tak si chce váš partner občas vyjít s kamarády. Rozhodně nic nevyřešíte komandováním a vydáváním příkazů. Oba se musíte v partnerství cítit svobodně. Znáte to – zakázané ovoce chutná nejlíp.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Rodina'
Tipy na jiné články