Návod na přežití rozvodu

12.10. 2013 • Rodina 4504x

Rozvod je pro každého jistě velmi nepříjemná věc, vždy se rozpadá manželství. Ať už je spokojené, nebo není, zkrátka je to manželství, kdy jste se brali z lásky a měli své sny a plánovali společnou budoucnost. Zkrátka to někdy nevyjde a je čas to manželství rozdělit. Asi není nic horšího, než žít v manželství, které nefunguje, ale zůstáváte spolu jen kvůli dětem. To nedělejte, trápíte se vy, váš protějšek a i vaše děti, i když si myslíte opak. Děti mnohdy napětí vycítí a trápí se tím. Proč mamka a taťka se věčně hádají? Proč jsou na sebe zlí? Proč taťka mamce už nedá pusu? Proč spolu nemluví? A podobně. Mnohdy je lepší pro všechny se rozvést. Vždyť co je lepší. Mít dva rodiče, kteří se neustále hádají a jsou na sebe zlí, nebo rodiče, kteří spolu nežijí, ale jsou oba dva spokojení a šťastní a podnikáte spolu s každým z nich báječné výlety? No asi ta druhá varianta, i když samozřejmě je těžké, když dítě prochází rozvodem rodičů, každého to poznamená, ale se vším se dá vyrovnat.

Rozvod a rozchod, to jsou zcela dvě odlišné věci a je v nich podstatný rozdíl. Co ovšem mají společné je právě ta bolest toho opuštěného, pocit méněcennosti, zmaru, zrady, pokoření. Má ten dotyčný zkrátka bolavou duši. Tomu se asi neubráníte a bohužel je to součást života, protože se tomu nevyhne asi nikdo. Minimálně každý si toto jednou zažil. Ať už to byl rozchod či rozvod. Rozvodovost v dnešní době stoupá, což nejsou pozitivní zprávy. Dříve byl rozvod spíše vyjmečný. Dnešní doba je, ale jiná a lidé se rozvádějí, dá se říct jako na běžícím pásu a rozvody jsou v podstatě takovým trendem dnešní doby. Mladí lidé se často berou po pár měsících známosti a tak rychle jak jejich vztah začal mnohdy tak rychle končí jejich manželství. Jsou také páry, které spolu žijí mnoho let a pak se rozvedou. Dnešní doba totiž nabízí velmi mnoho možností a nesoustředí se pouze na mladé lidi. A to mnohé může lákat. Pro ty, co o rozvod žádají je to jasná úleva, vysvobození a radost. Pro ty, co jsou o rozvod požádáni to, ale nic příjemného mnohdy nebývá. Jak přežít rozvod, pokud patříte do té druhé skupinky? Zde je návod na přežití rozvodu.

JE TO FAKT

A prostě je potřeba se s tím smířit. I když to není jednoduché, ale bohužel je to realita, kterou musíte brát v potaz. Lidé, kteří si to nechtějí připustit se v tom akorát "koupou" a je to pro ně horší a horší. Je dobré se s tímto faktem co nejdříve smířit. I když to tak ze začátku nevypadá je to rozhodně lepší. Nezapomeňte, že každý konec umožňuje nový začátek. Je jen na vás jak toho využijete. Pro ženu, která celý život žila pro rodinu je to asi velký zásah a je potřeba se s ním smířit, i když to asi půjde velmi, ale velmi ztuha. Po rozvodu se věnujte jen sobě. Opravdu.

VYPOVÍDAT SE

To je důležité a moc. Je potřeba dostat ze sebe všechno co vás tíží a co vás bolí. Udělejte si s kamarádkou sedánek a všechno jí řekněte. Co vás tíží, co vás bolí, nadávejte na svůj bývalý protějšek, je to povoleno. Uvidíte, jak se vám neuvěřitelně uleví. Neduste v sobě emoce, protože poté bude stačit jen maličko popíchnout, a vyletíte. Většinou to jsou situace, kdy vyletíte na děti, na své rodiče, na své kamarádky a podobně. Zkrátka je lepší emoce vypustit. Pozor, žádná kamarádka nechce, aby, jste donekonečna omílali to, že váš ex je snad celý zvěřinec. Jednou to stačí i vaše kamarádka má své problémy a vy vyslechněte, stejně jako ona vyslechla vás, ty její problémy.

ALKOHOL NE!

To je zlo. Po pár sklenkách se vám uleví. No, neuleví. Pokud máte deprese, pitím se vaše deprese ještě více prohlubují a prohlubují. A to dobře samozřejmě není. Je vám všechno líto, jste lítostivá a v takových situacích se může stát i to, že si můžete sáhnout na život. Proto, když máte depresi, alkoholu se vyhněte a to velkým obloukem. Lepší je jít běhat, sportovat, vybít ze sebe tu depresi a, nebo si sednout k televizi, dát si čokoládu, pustit si romantický film, přitáhnout k sobě balíček kapesníčků a brečet, a brečet, a brečet. Slzami se odplavuje stres a pomáhá vám se očistit. Dejte si relaxační koupel, zapalte si vonnou svíčku a podobně. Vše je lepší než alkohol. Máte rádi sladké? Dejte si jej, rádi jíte, uvařte si něco dobrého. Pro jednou nehleďte na linii, ale na váš dobrý pocit. Zase to s jídlem nepřežeňte, aby vám nebylo špatně a nenaučili jste se stres zajídat, ale občas není od věci si dopřát něco podobného.

EKONOMICKÁ SITUACE

Samozřejmě nemůžete žít jen z vody a ze vzduchu, že. Je potřeba mít nějakou tu korunu. Ekonomická situace je velmi individuální a to u každého vztahu a u každého manželství. Pokud máte společný majetek, buď se domluvíte na jeho rozdělení a, nebo vám bude rozdělen soudně. Pokud máte děti, bude se řešit, kdo je dostane do péče a bude také stanoveno výživné. Samozřejmě rozvodem strádáte, co se týče ekonomické stránky, protože jste měli dva platy a teď už bude jen jeden, ale nevěšte hlavu i s tím se dá vyžít, žijí s tím jiní, naučíte se i vy.

NESEDĚT DOMA

Nejhorší co můžete udělat je sedět doma, kde na vás všechno padá a litovat se, jak jste na tom špatně. Vězte, že jsou na tom lidé ještě hůř než vy. Jděte ven, někam se bavit, zažívat nové věci a hlavně se nestresovat. Odhodit depresi za hlavu a žít nový život. Provozujte své koníčky, jděte do kina, do divadla, na výlet, jeďte na kole, jděte plavat, sportovat a podobně. Zaměřit se můžete také na svou kariéru na nějaký ten postup ve vaší firmě. Zvedne vám to sebevědomí, plat a budete si sebe více vážit. A to za to přeci stojí.

NEPĚSTUJTE NENÁVIST

Nenávist je špatná, to už bylo i v pohádce. Když v sobě pěstujete nenávist, určitě to není dobře. Proč? Bráníte sobě, ne tomu bývalému protějšku. Nenávistí ubližujete sobě a to přece nechcete. Chcete se od všeho odprostit. Pokud pěstujete nenávist, ubližujete jen sobě. Tím, že závidíte, tak vlastně neustále přemýšlíte nad tím, že je někdo lepší než vy, je někdo úspěšnější než vy, váš partner si vzal mladší, je spokojený, šťastný, zamilovaný a vy? Nic!! To je k vzteku. A právě tohle nedělejte. Jděte dál. Odpusťte mu, ať už se stalo, co se stalo. Osvobodí vás to, připraví vás to na novou cestu a uvidíte, že pokud odpustíte, ucítíte podivnou lehkost, kterou jste předtím necítili. A to je sakra dobrý pocit.

NOVÝ PARTNER? NEMUSÍ BÝT!

Rozchod a rozvod je těžký a každý potřebuje svůj čas na to, aby se s tím vyrovnal a sžil. Pokud se na nového partnera necítíte, nehledejte ho. Nikdo vás do toho nemůže nutit, je to čistě na vás. Žijte svůj život naplno a nechte všemu volný průběh. Určitě není dobé se hned hnát ze vztahu do vztahu. Navíc, vztah jen kvůli tomu, že nechcete být sami, je to nejhorší. Pak se může stát to, že se budete probouzet v posteli vedle někoho, koho nemilujete, ale kdo miluje vás. A tím ubližujete nejen sobě, ale především protějšku, což rozhodně není fér.

JAK POZNAT, ŽE JSTE Z TOHO VENKU?

Jednoduše. Už vás nezajímá kde je,  kým je, nemluvíte o něm, nemyslíte na něj. Je vám to jedno. Jsou pro vás podstatnější věci. A to je dobře, protože jakmile se rozvedete a jste sama, buďte sobecká. Buďte chvíli jen já, já, já, já, já, já. A nikdo jiný. V tu chvíli si to zkrátka zasloužíte a nemyslete pořád jen na okolí. Buďte sama sebou a myslete na sebe. Jeďte s kamarádkami na relaxační víkend, jeďte na dovolenou, kupte si nové šaty, nové boty, novou kabelku. Jděte ke kadeřníkovi a změňte barvu, účes, jděte na masáž, na kosmetiku a podobně.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Rodina'
Tipy na jiné články