Důležité doplňky na vodní sporty

27.10. 2018 • Volný čas 1683x

Vodní sporty již dávno nejsou pouze letní záležitostí, ale lze je provozovat celoročně. Kdo ostatně ještě před pár lety věděl něco o adrenalinových sportech, jako je wake, kite nebo paddle? K zajištění správného adrenalinového prožitku a garanci bezpečnosti je ovšem nutné disponovat kvalitním vybavením. Rozhodně se kupříkladu nevyplatí podceňovat výběr neoprenových bot a rukavic!

Neoprenové boty drží teplo i chrání před poraněním

Neoprenové boty do vody by měly svému majiteli zajistit důkladnou tepelnou izolaci a současně i poskytnout mechanickou ochranu proti pořezání. Při výběru vhodných neoprenových bot se stačí řídit selským rozumem. Obecně platí, že čím silnější je neopren, tím spíše se hodí do chladnějších vod.

Neoprenové boty by svému majiteli měly sedět!

Při výběru bot na vodu je třeba přihlížet i k některým dalším věcem. Jejich velikost by se měla shodovat s běžnou obuví, kterou člověk nosí. Není žádoucí, aby neoprenová bota milovníka vodních sportů tlačila, také příliš volného místa je ale na škodu.

Proudění vody totiž zapříčiní, že se voda v botě neohřeje, takže sportovci je zima od nohou. Neoprenovou obuv si potom rozhodně není možno plést s obuví k běžnému chození a nedoporučuje se ji za tímto účelem používat.

Neoprenové boty s odděleným palcem garantují větší citlivost

S nastupující zimou ocení neoprenové boty i ti otužilejší milovníci adrenalinových vodních sportů. Profesionálové obecně preferují spíše neoprenové boty s odděleným palcem, které jim umožňují udržet lepší stabilitu na prkně. Většina lidí nazuje neoprenové boty ve chvíli, kdy se teplota pohybuje pod 20°C.

Neoprenové rukavice ochrání prsty před zimou

Neoprenové rukavice patří k dalším nezbytným doplňkům vyznavačů vodních sportů. Jejich hlavním smyslem je zabránění křehnutí prstů, kupříkladu u kiteboardingu poskytují velmi dobrou ochranu i při manipulaci s drakem. V teplejších měsících najdou své využití rovněž neoprenové rukavice bez prstů.

Neoprenové rukavice a jejich druhy

Rukavice z neoprenu se vyrábějí v řadě různých variant. Do chladnějšího počasí se hodí silnější neoprenové rukavice s prsty, jež mají speciální díru na dlani, díky čemuž má jejich majitel lepší cit při práci s leashem.

Za extrémních podmínek se doporučuje sáhnout po rukavicích s vnitřním podšitím ovčí vlnou, případně s vnější částí vyrobené ze silného neoprenu.

Neoprenové doplňky kupujte jen ve spolehlivých eshopech!

S rostoucí oblíbeností vodních sportů pochopitelně vzrůstá i počet společností, jež se zabývají výrobou neoprenových doplňků, k nimž kromě bot a rukavic patří i kukly nebo čepice. Při jejich nákupu je lepší spolehnout se na prověřené značky, které můžete zakoupit v internetových eshopech, jež se mohou pochlubit dostatečným množstvím kladných referencí.

Jednou z oblíbených značek je Mystic s jejichž logem se můžete setkat běžně i na mezinárodních soutěžích v kiteboardingu, wakeboardingu či paddleboardingu. Neoprenové doplňky Mystic můžete vyzkoušet na Showrooomu Mystic v Brně nebo Praze, či si objednat přímo na www.mysticstore.cz

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Volný čas'
Tipy na jiné články