Jak vybrat server pro váš počítač?

25.10. 2019 • Počítače 1285x

Jste majitelem IT techniky s větším počtem dat? Nerozumíte otázce? Ptáme se, jestli máte doma, ve firmě nebo v kanceláři počítač, jehož data nemáte chráněná a zálohovaná jinde, než uvnitř přístroje. To znamená na externím disku nebo v ideálním případě uložená na serveru.

Servery jsou nejlepšími uložišti jakéhokoliv software, kde budou data v naprostém bezpečí. Pořídit server v novotě ale není úplně nejlevnější záležitostí, proto se zejména fyzickým osobám vyplatí nákup zařízení repasovaných. Prodej serverů s touto možností počítá, některé e-shopy se na starší  přímo specializují.

Filtrujte a klikejte

Jak vybrat repasovaný server? V první řadě je nutné stanovit si kapacity, které po zařízení požadujete. Pakliže by měl server sloužit pro virtualizace, storage, podnikové informační systémy, stratupy, hostingové služby, doporučuje se pořídit velkokapacitní zařízení.

Výběr na webovém rozhraní Czech server zvládne i naprostý laik. Zařízení, odpovídající představám a potřebám, lze nalézt zcela snadno pomocí filtrování. Stačí zaškrtnout požadavky na výrobce, zda se má jednat o databázový server, nebo zařízení pro účetnictví, virtualizaci a zálohování, nevyjímaje nároky na velikost, modelovou řadu, LAN a další přidané hodnoty a filtr vám sám nabídne, jaký typ vyhovuje nejlépe.

Repase se vyplatí

Jedenáct let zkušeností dodavatele je garancí, že repasované servery budou nakonfigurované a funkční jako nové. Zvolený server si lze vyzkoušet, bude mu zdarma nainstalován a garantována dvouletá záruční doba. V případě poruchy je ihned k dispozici servisní tým. Dalším benefitem je skutečnost, že každý, kdo zakoupí server u Czech server, dostává automaticky 5% zvýhodnění na housing, což je provoz služeb v datacentru DC6.cz.

Sázka na jistotu

Velmi dobré reference mají servery IBM, které mají datový i cenový rozptyl od amatérsky uživatelských, po profi charaktery. Zlatou střední cestou je pak server s operační pamětí 64GB, který uspokojí co do výkonu, tak do ceny.

Obecně vzato, lze nakoupit repasované servery za zlomek pořizovací ceny serverů nových. Liší se od sebe pouze datem výroby.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Počítače'
Tipy na jiné články