Chybí vám v kanceláři dobrá tiskárna? Zvolte tu správnou a úspornou!

05.06. 2019 • Počítače 1343x

Protože v kanceláři obvykle tiskneme velké množství dokumentů, je potřeba myslet na ekonomiku provozu. A úsporná tiskárna nutně neznamená levná tiskárna. Často to jde také proti sobě. Nejvyšší náklady při tisku velkého objemu dokumentů totiž spolyká spotřební materiál, nikoliv cena tiskárny jako takové. Proto je cesta k nejvyšším úsporám už u samotného výběru tiskárny. Podle čeho se rozhodovat? A co když už tiskárnu máme a chceme dále ušetřit? Podíváme se na tyto otázky v našem článku.

Vybíráme do kanceláře novou tiskárnu

Pokud nepracujete zrovna v marketingové agentuře, grafickém studiu nebo nejste fotografové, tak do typické kanceláře s typickými textovými firemními dokumenty je nejlepší tiskárna laserová. Tonery, tedy náplně do laserových tiskáren, jsou totiž obecně levnější než tiskové kazety v inkoustových tiskárnách. A to zejména, pokud hovoříme o originálech.

Pořizovací cena slušné laserové tiskárny pro firemní nasazení je sice o něco vyšší než u tiskárny inkoustové, ale tonery vás prostě vyjdou levněji. Však se ostatně podívejte třeba na originální tonery Brother. Nakupujete-li do firmy, tak také sledujte, jaké má tiskárna další vlastnosti, a to zejména:

  • Multifunkční řešení
  • Rychlost tisku

Mnoho tiskáren jsou dnes tzv. multifunkce, takže mohou obsahovat třeba kopírku, skener, fax a řadu dalších užitečných drobností. Můžete požadovat tisk bez připojení k PC nebo tisk přes LAN či Wi-Fi. Do kanceláře se zkrátka vyplatí zvážit pořízení multifunkčního řešení. Sledujte také rychlost tisku, protože v kanceláři není čas čekat, zvlášť při tisku většího množství dokumentů na tiskárně, kterou obvykle sdílí více zaměstnanců.

Vlastníte inkoustovou tiskárnu?

Možná už ve firmě tiskárnu máte a je to tiskárna inkoustová. Potom lze zkusit najít originály za dobré ceny, třeba originální cartridge Lexmark, ale samozřejmě také řadu jiných. Nebo můžete ušetřit opravdu hodně nákupem náplní alternativních výrobců. Ty se totiž u inkoustových tiskáren opravdu vyplatí.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Počítače'
Tipy na jiné články