Vyplatí se repasovaný notebook? A co když se porouchá?

06.02. 2018 • Počítače 2919x

Proč kupovat nový, když vám může po několik dalších let posloužit i starší model s výrazně nižší pořizovací cenou? Řeč protentokrát nebude o automobilech, ale o noteboocích. O ty repasované je totiž v posledních letech ohromný zájem – ale skutečně je nákup výhody pro každého? A není takový notebook na odpis, když se na něj projeví závada?

Odkud se repasované notebooky berou?

Repasované notebooky obvykle pochází z větších firem, které hardware pravidelně mění za nový. Většinou jde o kvalitní zařízení, která v době uvedení na trh patřila ke špičce. V praxi to znamená, že i v době, kdy je prodáváno jakožto repasované, svými parametry směle konkuruje současné nabídce.

Pro koho jsou určeny?

Obecně jsou repasované notebooky vhodné pro každého, vyjma hráčů nejnovějších počítačových her. Ti se přeci jen neobejdou bez high-endového hardwaru, který jim umožní hrát „na plné detaily“ bez nepříjemného trhání.

A co když se starší notebook porouchá?

Solidní prodejci dávají do nabídky pouze repasované notebooky v perfektním stavu. Tyto stroje mají potenciál na to, aby budoucím majitelům dlouho věrně sloužily. Přesto musíte počítat s tím, že se může vyskytnout nějaký problém. Vyplatí se však oprava?

Servis notebooků HP (zařízení této značky se jako repasované prodávají velmi často) uvedl, že s cenou opravy souhlasí 8 z 10 zákazníků. Technici používají cenově dostupné komponenty, které odebírají přímo od světových dodavatelů a distributorů, což výrazně snižuje celkovou cenu opravy.

„Neznačkový“ HP servis Ostrava přistupuje k opravám jinak než autorizované servisy. Technici nemusí měnit celou základní desku a vždy se snaží o výměnu konkrétního dílu. Díky tomu je servis HP staršího data výroby dostatečně výhodný na to, aby zákazník neupřednostnil pořízení nového notebooku.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Počítače'
Tipy na jiné články