Jak stahovat videa a písničky z Youtube

15.01. 2014 • Počítače 5132x

V posledních několika letech se stalo naprostým fenoménem sledování různých videí a písniček na serveru Youtube. Hudebníci tam nahrávají svoje videoklipy, podobně jako tam umisťují různá videa třeba i sportovní oddíly a ligy. Setkat se ovšem můžete také s tím, že na web si nahraje video obyčejný člověk a pokud je video oblíbené, může dosahovat milionů shlédnutí. 

Server Youtube je natolik proslulý, že ho zde více jistě není zapotřebí představovat. Ale mnoho lidí někdy napadlo, jestli se dá některé video či písnička z internetových stránek stáhnout. Nikde totiž není k vidění žádná možnost na stáhnutí souboru, takže za tímto účelem byly vytvořeny speciální programy, jež zvládají všechno potřebné vyextrahovat a stáhnout na pevný disk uživatele. Jestli si také chcete stáhnout něco ze serveru Youtube, ale nevíte, jak byste měli postupovat, pak neváhejte a přečtěte si tento článek až do konce, protože se dozvíte různé možnosti, jak se dají videa a písničky z Youtube stahovat.

Užitečné programy pro stahování

Díky šikovným programátorům mohou uživatelé využívat celou řadu programů, jež dovedou stahovat videa ze serveru Youtube. Některé programy dovedou stahovat i videa z jiných obdobných serverů. Jedním z programů určených k stahování ze serveru Youtube je VDownloader, který se dá sehnat leckde. Během instalace si pouze musíte dát pozor na dialogové okno, kdy se instalace ptá na možnost nainstalování lišty do prohlížeče a nastavení serveru Ask.com jako domovské stránky. To samozřejmě nechcete, takže musíte patřičné kolonky odškrtnout. To samé platí i v případě instalací jiných programů, kde si musíte dávat dobrý pozor na to, s čím vlastně souhlasíte a co vám program do počítače nainstaluje. Program VDownloader patří k těm nejjednodušším dostupným na stahování videí. Po spuštění programů stačí do patřičné kolonky zadat zkopírovanou internetovou adresu videa, jež si chcete stáhnout do počítače a poté nechat program video stáhnout na určené místo. To si samozřejmě můžete v nastavení změnit.

Dalším zajímavým programem je třeba Tubesucker, který má ovšem jednu nepříjemnou vlastnost. Zdarma si ho můžete užít pouze v základní verzi. Ovšem můžete využít i placenou variantu, kde se těšte na opravdu profesionální verzi nástroje, který se hodí třeba i pro různé reklamní agentury. Internetový prohlížeč Google Chrome si též můžete vylepšit o Youtube Downloader, což je vhodné rozšíření, které umožňuje přímé stahování videí ze serveru Youtube ve zvoleném formátu. Na výběr máte poměrně širokou škálu formátu, takže si jistě vyberete. V rozšíření si lze zvolit různá nastavení. Podobnou možnost nabízí také prohlížeč Opera.

Specializovaným programem je také Youtube Downloader, který dovolí stažení a konverzi videa ze serveru Youtube. Ke konverzi dojde okamžitě po stažení videa a to můžete mít v různých formátech, kdy chybět nemohou klasiky jako .avi či .wmv, ale využít lze i formáty vhodné pro mobilní telefony. Z dalších použitelných programů určitě můžeme doporučit aTube Catcher, který je zdarma, v českém jazyce a vůbec není složitý na používání. Opět si dejte pozor na instalaci nechtěných komponent.

Stahování z Youtube bez instalace programů

Pokud z nějakého důvodu nechcete nebo nemůžete do svého počítače instalovat programy, pak se možná poohlédnete po nějaké možnosti, jak si stáhnout video ze serveru Youtube bez nutnosti využívání programu. Existuje možnost stahovat video přes některé webové služby. Server Youtube se ovšem pokouší neustále měnit nastavení, aby zamezilo ilegálním zásahům a hackerům v nekalých činnostech, tudíž je potřeba stále si něco hledat. 

Jedna ze služeb se skrývá na stránkách Keepvid.com. Opět se nejedná o složitý postup, jak uložit video do počítače, protože znovu stačí snadno zkopírovat adresu videa z Youtube na patřičné místo na stránkách KeepVid a po odeslání byste měli vidět odkaz na stažení požadovaného videa. Také si můžete zvolit, v jakém formátu se bude video na pevný disk ukládat. 

Existují i další servery, jež se dají využívat a vzhledem k tomu, že nemusíte nic nepotřebného stahovat do počítače, se jeví jako zajímavá volba. Pokud však raději pracujete s programy, pak jistě neuškodí, když si některý z výše uvedených vyzkoušíte nainstalovat, jelikož tyto programy nedosahují nijak závratných velikostí a fungují poměrně spolehlivě. Když se tedy snažíte stáhnout nějaké video ze serveru Youtube, už byste měli vědět jak na to.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Počítače'
Tipy na jiné články