Jak se stát modelkou

14.10. 2013 • Volný čas 3495x

Kdo by netoužil po tom ohromovat všechny svojí krásou? Někteří lidé mají to štěstí, že vypadají opravdu úžasně a ani se nemusí příliš líčit. Mnoho mladých dívek touží stanout na molu módních přehlídek a nechat na svojí postavě vyniknout šaty. Ale jak se dá do světa modelek dostat? Možná to vypadá jako neřešitelný rébus, ale tak složité to zase nebude. Existuje hodně požadavků na modelky a dívky je musí splnit, aby se mohly o místo modelky vůbec ucházet.

Jako základ se v modelingu jeví zdravé sebevědomí, ambice a chuť se neustále zdokonalovat. Bez těchto vlastností modelka díru do světa neudělá. Nestačí jen se narodit krásná, ale dívka musí tvrdě pracovat a ke všemu mít profesionální přístup. Jako dobrý krok se zdá absolvování kurzu v modelingu. Součástí kurzu je základní choreografie, učení chůze po přehlídkovém mole, chování při focení, poradenství v oblasti vzhledu, malý kurz líčení, vlasové úpravy, orientace při společenských událostech nebo třeba péče o vlastní tělo, která je velice důležitá. Součástí každého lepšího kurzu je také vytvoření vlastního foto booku, což je portfolio fotografií modelky. Foto book se dá označit za základní stavební kámen pro každou profesionální modelku. Na jeho základě se dají získávat poměrně dobré zakázky, takže je velmi podstatné, aby ho vytvořil profesionál, který má dostatečnou míru zkušeností právě v dané oblasti. Na vytvoření foto booku by měl asistovat kromě profesionálního fotografa také vizážista, kadeřník či stylista. V takovém foto booku by se mělo nacházet minimálně deset fotek ve formátu A4. Fotografie by měly vyzdvihnout veškeré přednosti modela a ukázat jeho možnosti a tvárnost.

Některé fyzické předpoklady bohužel nespraví nic a profesionální modelkou se těžko může stát příliš malá slečna. To ovšem nemusí být až takový problém, protože na některé akce se dají použít i modelky, které nemají předpisové míry. Modelingový průmysl totiž potřebuje dívky všech tvarů a velikostí, které by mohly nosit jejich modely. Stačí jen nalézt si správnou oblast modelingového průmyslu, kde by se právě naše tělo mohlo uplatnit. Třeba komerční tisk je obrovským trhem, který v sobě zahrnuje všechny typy tištěné reklamy. Cílová skupina inzerentů je relativně rozmanitá, v čemž se dá spatřovat poměrně velké plus, takže práci zde mohou najít i modelky s mírami, které nesplňují ty úplně nejvyšší požadavky. Existují různé webové stránky, na nichž se dá zadarmo, nebo za určitý menší poplatek zařídit profil a nahrát si k němu vlastní fotky. Profily si většinou hlídají amatérští fotografové a menší agentury, tudíž se rozhodně nejedná o zbytečnou práci. Tímto způsobem se začínající modelka klidně může dostat k poměrně zajímavému focení, kulturní akci, regionální soutěži nebo dokonce k menší módní přehlídce. Na některých takových stránkách se také nachází seznam aktuálních castingů a adresář agentur či fotografů, což mohou být celkem zajímavé informace. Profil se dá považovat za takovou menší vizitku, takže je potřeba se o něj dobře starat. Tyto internetové stránky ovšem ve většině případů dveře do světa opravdového modelingu neotevírají. Jelikož na takovém webu má svůj profil velké množství konkurentek, snadno se může stát, že profil mezi ostatními nezaujme. Kvalitnější fotky jsou lepší, než když jich je u profilu nepřeberné množství, protože nikdo nemá čas si prohlížet desítky nekvalitních fotek, aby se dobral jedné vysoce kvalitní. Úplně nejlepší způsob, jak se pokusit dostat do světa modelingu je přes návštěvu modelingové agentury, kde pracují ti nejpovolanější lidé, kteří dovedou zhodnotit, jestli se uchazeč hodí do jejich koncepce, nebo ne. Na první návštěvu do agentury by člověk měl přijít nenalíčený nebo opravdu jemně nalíčený a v takových šatech, které dají vyniknout proporcím. S sebou si vezměte několik fotek, ale pokud žádné nemáte, můžete zkusit přijít i bez nich. Je vhodné zkusit navštívit více modelingových agentur, aby se dal porovnat jejich přístup a nabídka. V některých agenturách se můžete setkat s odmítnutím, ale jiná vás naopak s radostí přijme.

Ale ani práce modelky není zárukou vydělávání obrovského počtu peněz! Kdo se chystá dělat modeling jenom kvůli penězům, ten by si to měl důkladně promyslet. Začínající modelky nedostávají většinou příliš velký plat a často musí opravdu tvrdě pracovat. Modelky hodně času tráví na cestách, takže se jedná o práci vhodnou spíše pro ty, komu nevadí často opouštět domov. Rozhodně se u modelingu vyplatí studovat cizí jazyky.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Volný čas'
Tipy na jiné články