Hurá do práce? Ano, ale jen s pohodlnými a kvalitními pracovními oděvy!

15.12. 2020 • Různé 1126x

Cítit se při práci pohodlně je základ. Proto dbejte na výběr kvalitního pracovního oděvu a obuvi. Nejen, že se budete celý den cítit dobře, ale vhodně zvolený pracovní oděv navíc přispěje k vaší bezpečnosti.

Když se při práci necítíte příjemně, je to hned vidět. Stačí, když vás někde škrtí montérky, když je vám zima nebo se naopak potíte. Nepříjemné je i když si nemáte kam uložit drobné pracovní předměty a nářadí. A vůbec nejhorší je, když vás pracovní oděv nedokáže ochránit před pracovními riziky.

Vhodně zvolený pracovní oděv je zkrátka nejlepší cestou, jak být v pohodě a vyhnout se nepříjemným pracovním úrazům. Na to myslí i společnost Tomis CZ, která se specializuje na prodej pracovních oděvů pro širokou škálu oborů, protože správně obléknout se musí dělníci, stavaři, lesníci, rybáři, malíři, automechanici, elektrikáři, zdravotníci i kuchaři. Celou nabídku společnosti si můžete prohlédnout a případně i zakoupit na e-shopu zde.

Materiál pracovního oděvu hraje velkou roli

Určitě se nechcete během práce potit nebo mít z pracovních kalhot vyrážku. Výběr materiálu, ze kterého je pracovní oděv vyroben je proto velmi důležitý.

Pro každodenní nošení je ideální bavlněný pracovní oděv, který je prodyšný, dobře odvádí pot od těla a tím brání prochladnutí. Pokud potřebujete, aby byl váš pracovní oděv pružný, poohlédněte se po oděvech kombinujících bavlnu a elastická nebo funkční vlákna (polyester, Spandex atd.).

Pro letní období volte lehké pracovní oděvy ve formě pracovních triček, kraťasů a vest. Na jaře a na podzim se vám budou hodit pohodlné pracovní montérky, mikiny a bundy. V zimě se zaměřte na zateplené zimní pracovní oděvy.

NÁŠ TIP: Váš pracovní šatník mohou obohatit například pracovní kalhoty do pasu KAPRIOL TENERE PRO. Spodní manžeta kalhot je odolná proti vodě a sněhu, u namáhaných částí najdete zesílení v podobě materiálu Oxford PU a pohodlný pohyb zajišťuje kombinace bavlny a Spandexu. Kalhoty jsou mimořádně odolné a vydrží i časté praní.

Další tipy na funkční stylové montérky naleznete v tomto článku.

Myslete na vlastnosti a funkčnost oděvu

Podle profese, ve které působíte vybírejte vlastnosti, kterými by měl váš oděv disponovat. Pro elektrikáře se vyrábí speciální antistatické pracovní oděvy. Lesníci pracující s motorovými pilami by měli nosit neprořezné oděvy. Tam, kde je potřeba dodržovat vysokou hygienu a čistotu se hodí jednorázové pracovní oděvy. V oborech, kde je nutné, aby byli pracovníci dobře vidět (cestáři, dělníci na stavbách, pracovníci na železnici), je vhodné nosit výstražné oděvy zvyšující viditelnost.

Protože oděvy nemají chránit jen před umazáním nebo před pracovním úrazem, ale mají být také praktické, nabízejí výrobci moderní střihy, které jdou s moderními trendy. Nezapomínají ani na to, že při práci se hodí, když je oděv vybaven množstvím kapes, poutek na nářadí, zesílením v nejvíce namáhaných částech nebo možností vložit nákoleníky. Mezi oblíbené výrobce pracovních oděvů patří značky Červa, Adler, CRV, Ansell, Sioen, ARDON, Dupont, Australian Line, LOAP nebo Tyvek.

Bez kvalitního obutí ani krok!

Na pracovní obuv se často zapomíná, a přitom nohy jsou velmi zranitelnou a citlivou částí těla. Chlad od nohou, pád těžkého předmětu na chodidlo, proražení podrážky ostrým předmětem, uklouznutí nebo kontakt s chemikálií jsou jen některé nepříjemnosti, se kterými se lze při výkonu zaměstnání setkat.

Pracovní obuv by měla korespondovat s pracovním prostředím, ve kterém se pohybujete. Důležitá je nejen odolná podešev s protiskluzovými vlastnostmi, ale také přítomnost ocelové tužinky ve špičce či odolnost proti olejům. I materiál pracovní obuvi by měl odpovídat vašim potřebám. Kvalitní pracovní obuv dokáže zajistit vnitřní cirkulaci vzduchu, brání pocení nohou a odolává vlhkosti zvenčí. A navíc je pohodlná.

NÁŠ TIP: Zkuste obout například pracovní obuv RAVEN SPORT LOW v moderním designu. Stylový vzhled zajišťuje kombinace kůže a textilu. Tyto pracovní polobotky mají podrážku rezistentní olejům.

Nakonec přicházejí pracovní doplňky

Pracovním oděvem a obuví nic nekončí. Právě naopak. Ten, kdo by zapomněl na pořízení ochranných pracovních doplňků by udělal velkou chybu.

Nikdy nezapomínejte, že chránit je potřeba velmi zranitelné ruce. Odolné pracovní rukavice mnohdy předejdou fatálním zraněním. Na trhu lze najít jak látkové rukavice, tak rukavice kombinující nejrůznější materiály jako je kůže, latex, PVC, syntetické materiály nebo dokonce kov.

Také k ochraně hlavy přistupujte zodpovědně. S dobře padnoucí pracovní přilbou, pracovními brýlemi, chrániči sluchu a dechu rozhodně nebudete dělat ostudu. Možná si jednou poděkujete, že jste byli zodpovědní a tyto pomůcky jste použili.

Další užitečné informace ohledně ochranných pracovních pomůckách naleznete na wikipedii.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Různé'
Tipy na jiné články