Hledáte batoh? Poradíme vám, jak vybrat ten správný!

10.01. 2019 • Různé 1294x

Batoh by se měl vybírat podle účelu, ke kterému má být využíván, a to proto, že každý typ batohů má jiné vlastnosti a je rovněž jinak odolný. Jaké jsou typy batohů a jak je lze využívat? A proč se nevyplatí koupit ten nejlevnější?

Začínáme …

Tuto otázku si již někdy položil snad každý z nás. Na českém trhu totiž existuje poměrně veliký výběr nejrůznějších batohů, které nás lákají nejen vlastnostmi, ale samozřejmě i designem a v neposlední řadě cenou. Do kvalitního batohu je třeba investovat nějaké ty prostředky. Každý bychom si měli totiž uvědomit, že batoh máme umístěný na zádech a jeho nesprávná volba může naše záda nepříjemně potrápit.

Jak vybrat školní batoh?

Batoh tak volte podle několika kritérií. Pokud se chystáte pořídit školní batoh své ratolesti, měli byste si s volbou dát opravdu záležet. Dětská páteř a záda obecně se stále ještě vyvíjí a dítě roste. V případě, že bude nosit nevhodný batoh, který bude mít  navíc přetížený, hrozí mu onemocnění páteře, které může mít nepříjemné následky. U batohu pro děti je proto důležitá celková konstrukce a výztuha. Zajímat by nás mělo i to, zda školní batoh má bederní pás či nikoliv. Nejste si jisti s výběrem? Nechte si poradit přímo od prodejce.

Volnočasové a turistické batohy

Další kapitolou mohou být volnočasové batohy. Bývají lehké, designově zajímavě řešené a seženeme je v řadě cenových variant. Každý si tak může vybrat ten, který ho nejvíce zaujme. Před koupí je vhodné si batoh vyzkoušet. Měl by na zádech co nejlépe sedět a musíme se s ním cítit pohodlně. Kvalitní batohy se vyznačují i výztuhou, která chrání naši páteř. Volnočasové batohy ve většině případů nemají bederní pás a nejsou určeny k nošení větší zátěže.

Naopak batohy na turistiku naleznete na trhu v nejrůznějších velikost a provedeních. Mají dobré vlastnosti, které zároveň chrání záda. Disponují dobrou zatížitelností. I zde ovšem platí, že je vhodné si batoh vyzkoušet, abychom věděli, jak se s ním na zádech budeme cítit.

Při volbě batohu by mělo platit, že bychom měli vybírat takový, který nám bude dostačovat svými rozměry a vlastnostmi. Záleží samozřejmě i na tom, zda ho budeme využívat na horské tůry, výlety, do školy nebo zda vybíráme cyklobatoh.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Různé'
Tipy na jiné články