Hrají hazardní hry více muži nebo ženy?

11.05. 2016 • Zábava 3128x

Různé druhy hazardních her nás provázejí takřka na každém kroku. Oblíbené jsou automaty v různých barech a hospodách. Při právě probíhajícím Mistrovství světa v hokeji na nás neustále promlouvá reklama na sázkové kanceláře. 

Na první pohled by se dalo říct, že více hrají různé hazardní hry muži než ženy. Přesto i ty si rády vsadí. 

Pěknou infografiku připravil web Casinorecenze.cz, který čerpal z dat Unie herního průmyslu ČR. V té se dočteme, že až 60% populace si nějakým způsobem vsadilo. V průměru za rok po přepočtení na počet obyvatel 1 sázkař prosázel 6000 Kč. Nejvíce je to na číselné a okamžité loterie. Mezi číselné loterie patří nesmrtelná Sportka, mezi okamžité pak oblíbené stírací losy. Dále jsou to kurzové sázky, kde se sází třeba na výhru Sparty v derby se Slavií. Na třetím místě jsou elektronická herní zařízení, kam patří různé blikající výherní automaty

Pokud bychom vzali sázení obecně přes všechny druhy, ukazuje se, že muži sází 3-4x více než ženy. Dominantní je to potom v online sázení, kde moc žen nesází. Pokud bychom k tomu přidali i offline sázení, podíl žen stoupne. 

Obecně tedy sází více muži než ženy. Přesto je jeden druh hazardních her, kde si jsou muži a ženy rovni. Těmi jsou loterie. Například Sportka nebo Eurojackpot od Sazky jsou loterie, kde je podíl sázení mužů a žen takřka vyrovnán. 

Jak ukazují čísla, muži sází více, co se týče všech hazardních her. Pokud bychom brali jednotlivé, tak u loterií je podíl stejný a ženy sází stejně často jako muži. 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zábava'
Tipy na jiné články