Tipy a triky na poker

01.02. 2014 • Zábava 2842x

Poker není z pohledu psychiky hráčů a samotných herních strategií rozhodně jednoduchou hrou. Pokusme se tedy shrnout několik tipů a triků, jak při pokeru uspět. Za samozřejmost při hraní pokeru je považována znalost pravidel této hry. Bez ní by bylo jen velmi těžké se zorientovat. Jestliže si přesně nepamatujete výherní kombinace, je třeba si je alespoň vytisknout a mít je při sobě.

Prvním důležitým tipem je to, abyste hráli v nejlepším psychickém rozpoložení. Pokud budete při hře myslet na několik dalších záležitostí, pravděpodobně se dopracujete k tomu, že vaše hra nebude rozhodně optimální. Stejně tak je to i s únavou. Nad ránem určitě nebudete schopni tak rychle přemýšlet, jako při večerním začátku hry.

Dalším tipem je to, abyste se neúčastnili každé z her. Rozhodně není třeba za každou cenu jít bezhlavě dál do hry. Stane-li se vám, že vaše karty nebudou mít optimální hodnotu, není třeba zkoušet pokaždé štěstí a blufovat.

Velmi důležité jsou bezesporu začátky. Když s pokerem začínáte, měli byste tak činit v hernách, kde se nehraje o finanční prostředky, ale jen tak pro zábavu. Tolik adrenalinu jako u výher peněžních částek rozhodně nezažijete, ale poker si alespoň vyzkoušíte a naučíte se jej do jisté míry hrát. Poté můžete přejít na freeroll turnaje, kde sice můžete vyhrát nějaké ceny, ale nemusíte do hry investovat vlastní prostředky. Až poté začněte hrát turnaje s vlastními vklady. Ideálními jsou ty, které jsou označené slovem limit. Jinými slovy, maximální možná vsazená částka je v těchto turnajích pevně stanovena.

Dobrým tipem je takém sledování hry. Nenechejte se ničím vyrušit a bedlivě sledujte, co se u hracího stolu děje. Každý z hráčů má nějaký svůj styl, který lze vypozorovat a na základě něj se potom také chovat. Strategie při hraní pokeru jsou různé a lze s nimi dosáhnout až na vrchol. Klidně si při hře dělejte poznámky, obzvláště u online verze této hry to není žádný problém.

Základem všeho u pokeru je trpělivost. Jestliže si umíte na svou příležitost počkat, tak máte z poloviny vyhráno. Dalším důležitým bodem je studium pokeru. Na trhu najdete hned několik příruček a návodů, jak se chovat při této hře. Na počátku byste si také měli stanovit pravidla, kterými se budete při hraní pokeru řídit. Odhadnout reálnou možnost výhry je velmi důležité, ale nemusíte se do ničeho hnát za každou cenu.

Určitě se nepouštějte do her s příliš mnoha startovními kombinacemi. Zkušení hráči pokeru většinou říkají, že ideální je začít s takzvaným Top 10 startovních kombinací. Dojde-li k jiným kombinací, je lepší karty položit.

Velmi důležité je určitě odhadnutí vlastních finančních možností. Od vyhraných či prohraných peněz se také odvíjí to, jestli budete hrát dále, anebo hrací stůl opustíte. U pokeru je většinou třeba zachovat kamennou tvař a nepodléhat zbytečným emocím, které mohou napovědět soupeřům, jak na tom jste. Jakmile ztratíte kontrolu nad sebou samým, je to vaše cesta ke zkáze. I když se vám momentálně nedaří, počkejte si na svůj okamžik a zaútočte.

Vyvarujte se čekání na karty, které vám příliš nepomohou. Když už jdete do hry a chybí vám nějaké karty, tak by to měly být ty, které doplňují silnou kombinaci.

Poker představuje hazardní hru, která je do jisté míry založena na náhodě, tedy na tom, jaké vám budou momentálně rozdány karty. Proto se za každou cenu nesnažte ve finále zůstat na nule, abyste si mohli říct, že co si do hry přinášíte, to si také odnesete.   

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zábava'
Tipy na jiné články