Jak řešit pojistnou událost v zahraničí?

18.12. 2015 • Cestování 2258x

Máte rádi jistoty a neradi čelíte situacím, které mohou být spojeny s problémy, nebo s finančním vydáním? Potom jste si zcela jistě i vy sjednali cestovní pojištění do zahraničí. To je možností pro každého, kdo má zájem získat potřebnou ochranu. Díky webu Porovnej24.cz máme možnost sjednat si nejlevnější cestovní pojištění online, bez složité administrativy a za pár minut. A to i do vzdálených koutů Ruska. Ochránit tak můžete vaše zavazadla, ušetříte za zdravotní výdaje, stejně jako můžete získat i jistoty spojené s možností pojistky vaší odpovědnosti. A pokud už máte nejlevnější cestovní pojištění sjednané, podívejme se, jak řešit pojistnou událost.

Důležitý je klid a kontakt s pojišťovnou

Je jasné, že případná nepříjemnost se rozhodně nestává každý den. Pokud máte sjednané cestovní pojištění online a něco se v zahraničí přihodí, buďte v první řadě klidní. Nejprve je poroto dobré zavolat přímo do pojišťovny. Číslo telefonu a nezbytné číslo vaší smlouvy najdete na informativních kartičkách. Ty má k dispozici většina pojišťoven a získáte je hned, jak provedete srovnání cestovního pojištění a samotné uzavření smlouvy. Jakmile se dovoláte, je třeba vše říci danému operátorovi, který vám může poradit, jak postupovat. Máte-li sjednané i asistenční služby, zajistí vám třeba i potřebnou pomoc, nebo vše, co budete potřebovat. Daným hovorem jste tak uskutečnili první nezbytný krok.

Splňte vše, co se po vás chce

Aby skutečně došlo k proplacení případné pojistné události, je třeba nezapomenout na to, co se po vás chce. Je jedno, zda máte sjednané cestovní pojištění do EU, nebo naopak cestovní pojištění mimo EU. Také je jedno, zda se jedná o cestovní pojištění na hory, nebo k moři. Velmi často totiž budete nuceni předložit různé důkazy spojené s tím, že se daná událost stala. Proto je dobré zajistit několik fotografií, vzít si kontakt na případné svědky, nebo v případě zdravotního ošetření získat originální účet, který to potvrdí. Na dané možnosti je ideální zeptat se opět konkrétního operátora.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Cestování'
Tipy na jiné články