Jak vybrat bazén na zahradu

21.10. 2013 • Bydlení 2646x

Máte-li zahradu, nabízí se vám více možností jak ji využít. Lidé si do ní rádi pořizují bazén. V letních měsících vám přinese báječné osvěžení. A jaký bazén bude pro vaše účely nejlepší?

Druhy zahradních bazénů

Nabídka zahradních bazénu je velká. Liší se v mnohých parametrech, takže si najdete bazén, ať už chcete menší a levnější řešení, či hledáte-li velký bazén vyhovující i těm největším nárokům.
Zahradní bazény dělíme na zapuštěné, nadzemní a nafukovací. Jaký druh bude nejlepší pro vás. Přibližme si základní možnosti.

Zapuštěné bazény

Zapuštěné bazény představují náročnější řešení jak na finance, tak na práci, ale s výsledkem budete určitě spokojeni. Bazény vypadají velmi elegantně a jsou zpravidla větší, takže si v nich užijete více vodních radovánek.

Cena zapuštěných bazénu je různá. Odvíjí se od velikosti bazénu, jeho tvaru, materiálu atd.

Nadzemní bazény

Nadzemní bazény jsou nejlevnější variantou. Za slušné peníze si dopřejte koupání na vlastní zahradě. Z dalších výhod si uveďme velký výběr a rychlou a jednoduchou stavba bazénu. Kvůli jejich výstavbě nebudete muset zasahovat do pozemku.

U nadzemních bazénů je však nutné počítat s tím, že tyto bazény mají oproti zapuštěným konstrukcím omezenou životnost a také kazí estetický dojem zahrady. Zapuštěné bazény vypadají lépe.

Speciálním druhem nadzemních bazénů jsou nafukovací bazény. Jsou nejčastěji ve tvaru oválu či kruhu. Potěší vás jejich nízká cena, a i když jde o nafukovací bazén, materiál je dost pevný a kvalitní.

Jak vybírat bazén

Výše jsme si přiblížili dva základní typy bazénů. Vyberte si typ, který vám bude vyhovovat více. Zpravidla se lidé rozhodují podle toho, kolik finančních prostředků do něj chtějí investovat. Je zřejmé, že elegantnějším a celkově lepším řešením jsou zápustné bazény, ale svůj účel splní i nadzemní řešení.

Kromě typu bazénu promyslete i jeho tvar. Oblíbenými tvary jsou kruh, ovál či obdélník. Volte podle toho, jaké prostorové možnosti chcete v bazénu mít. Jiné tvary volí ti, kteří chtějí bazén na plavání, a jiné ti, kteří ho pořizují pro různé vodní hry, především s dětmi. Podle toho vybírejte i hloubku bazénu.

WWW Tip: Pokud hledáte půjčovnu a prodejnu lešení , navštivte Lešení MB:

Důležitý je rovněž výběr filtrace. Dělí se na kartušovou a pískovou. Kartušová filtrace se hodí pro nadzemní bazény. Voda se dostává přes kartuši a ta zachycuje nečistoty. Snadno se však zanáší. Pro bazény s pevnou konstrukcí raději volte pískovou filtraci. Filtruje vodu křemičitým pískem, je účinná a méně náročná na údržbu.

Bazénové příslušenství

Zahradní bazén můžete koupit s různým bazénovým příslušenstvím. Pokud vám však nedostačuje, je možné různé příslušenství ještě dokoupit. Patří do něj především předměty, které vám umožní bazén pohodlněji využívat. Mezi ně patří schůdky, solární ohřev, tepelná čerpadla, solární sprcha, bazénové teploměry atd.

Nezapomeňte také na bazénové příslušenství určené pro snadnější údržbu bazénu - síťky, kartáče, vysavače, ale také krycí plachty, podložky a další mnohé předměty.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Bydlení'
Tipy na jiné články