Elegantní řešení předělení prostoru? Dvoukřídlé dveře

05.12. 2019 • Bydlení 1480x

Že se vám líbí kuchyně spojená s obývacím pokojem, ale přece jen byste chtěli čas od času tyto prostory oddělit? Řešením, jak si užít klid při sledování televize nebo ničím nerušené vaření, jsou dvoukřídlé dveře. Jsou jednak praktickým prvkem v domácnosti a jednak dobře vypadají. Pojďme si je představit blíže.

Na co se zaměřit při výběru?

V současné době na trhu najdete bohatou nabídku dveří vyrobených z různých materiálů. Široká je také nabídka barev a dekorů povrchu. Volit můžete mezi dýhou, laminátem, folií a lakem. Laminát se hodí do velmi namáhaného prostředí, zatímco folie je vhodnější pro méně namáhané dveře.

I u výběru dvoukřídlových interiérových dveří platí, že čím jsou kvalitnější, tím je jejich cena vyšší. Investice do vyšší kvality se však rozhodně vyplatí. Kvalitní dvoukřídlé dveře najdete například v nabídce společnosti Plancher, kterou si můžete prohlédnout zde.

Typy dvoukřídlých dveří

A mezi jakými typy se můžete rozhodnout? Dvoukřídlé dveře se vyrábí otočné, posuvné, kyvné i skládací.

  • Otočné dveře jsou oblíbené pro jejich snadnou manipulaci, ale zabírají dost prostoru.
  • Oproti tomu skládací dveře zabírají minimum prostoru, ale obtížně se instalují.
  • Asi nejpraktičtější variantou jsou dveře posuvné, které se zasouvají do pouzdra, nezabírají prostor a snadno se otevírají a zavírají. Další variantou posuvných dveří jsou dveře posuvné podél zdi.
  • Kyvné dveře, známé také jako lítačky, jsou ideálním řešením do vysoce frekventovaných prostor, jako jsou například restaurace.

Náš tip: Přečtěte si, jak vybrat interiérové dveře.

TIP: Dveře Porta Doors

Důvodů, proč vsadit na dvoukřídlové dveře značky Porta Doors je hned několik. Všechny interiérové dveře této značky se pyšní solidní konstrukcí a jsou vyrobeny z vysoce kvalitního vrstveného dřeva a prvky mají z překližky a dřevotřísky. Co se týče povrchu dveří, můžete si vybrat hned ze tří variant, a sice z dýhy, laminátu nebo fólie. Samozřejmostí je kompletní servis a montáž.

TIP: Dveře Erkado

Chcete mít možnost velkého výběru? Spolehněte se na bohatou nabídku interiérových dveří Erkado. Vybrat si můžete dveře plné nebo prosklené, v povrchové úpravě lak nebo CPL laminát. Předností dveří této značky je vyvážený poměr ceny a kvality.

Celou nabídku dvoukřídlých dveří najdete tady.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Bydlení'
Tipy na jiné články