Mandaly a jejich čarovné kouzlo

27.10. 2018 • Různé 2124x

S pojmem mandala, jste se již určitě někdy setkali, potažmo jste tyto divotvorné obrazce alespoň spatřili na pultech obchodů, kde se tyto kouzelně vypadající obrázky, prodávají ve formě antistresových omalovánek, které mají v dnešní hektické době fungovat jako relaxační kůra pro tělo i mysl.

Význam mandaly sahá ovšem mnohem hlouběji, než by se na první pohled mohlo zdát. Nejedná se totiž jen o obrazec, ve kterém si můžete představit takřka cokoliv, nýbrž o kulturní symbol, který byl znám již naším předkům. Ve všech svých dobách, ve kterých se tento kulturní symbol vyskytl, znamenal jediné, a sice symbol rovnováhy a jednoty.

Ve všech kulturách i náboženstvích byl tak tento symbol vysvětlován. Mandaly jsou dokonce staré stejně tak, jako lidstvo samo, a to právě proto, že se s prvními mandalami setkali již v paleolitu. Babylón, Starý Egypt či Jáva se těmito symboly na půdorysech svých staveb, mohou výsostně pyšnit.

Na té největší stavbě nacházející se v Dubaji, je dokonce jedna takováto mandala k vidění. Co je mandala, je tak naprosto jasné. Je symbolem, ke kterému se všichni snažíme vzhlížet.  

Mandaly symbolizují radost ze života

Monumentální stavba v Dubaji, která se pyšní kresbou mandaly, je tak okouzlující, že vzbuzuje údiv u stovek návštěvníků denně. Pro Dubaj, je stejně tak, jako pro ostatní země význam takovéto barevné mandaly, více než prostý a sice symbolizuje radost ze života, která zejména v této zemi rozhodně nezaostává.

Zbožnost, kterou tyto skvostné mandaly rovněž symbolizují je patrná na první pohled a každý, kdo se alespoň na okamžik u takovéto stavby pozastaví, sílů takovéto kresby rozhodně pocítí.

Forma terapie, která sklízí úspěch

Léčivé mandaly či dokonce andělské mandaly se využívají k terapii, která sklízí úspěchy. Každá mandala totiž nabízí jinou nenásilnou formu, kterou se lidé mohou oprostit od starostí všedních dní.

Mandaly jim tak pomáhají vyrovnávat se se stresovými situacemi či dokonce i s různými chorobami. Ne všechny mandaly jsou totiž stejné. Léčivé mandaly mají pomoci lidem najít či upevnit znovu své zdraví a ty andělské jsou zase nositeli štěstí a radosti ze života, kterou v nich lze nalézt.

Poznejte kouzlo mandal u vás doma

Mandaly se v současné době nabízejí v mnoha různých formách. Můžete si je nejsnadněji přinést domů ve formě omalovánek, které jsou volně prodejné jak na e-shopu, tak na pultech různých knihkupců. Jejich vybarvováním či kreslením tak začnete procvičovat svou kreativní hemisféru v mozku, která vás odmění tím, že uvolní vaši mysl a vy se budete cítit jako znovuzrození.

Není se ani čemu divit, že se podobné antistresové omalovánky hojně prodávají i na lékařský předpis. Propadněte i vy kouzlu těchto divotvorných omalovánek, které vás přivedou na zcela jiné myšlenky.

Autor: Poznani-knihy.cz – prodejce knih, čajů a esoterických předmětů.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Různé'
Tipy na jiné články