Jak vydělávat krátkodobým pronájmem přes Airbnb?

31.01. 2019 • Bydlení 1426x

Máte ve svém okolí někoho, kdo si pravidelně přivydělává krátkodobým pronájmem bytu přes zprostředkovatelskou platformu Airbnb? Pokud by se vám hodilo pár tisíc měsíčně navíc, můžete své bydlení krátkodobě pronajímat také. Co pro to budete muset udělat? Připravili jsme pro vás praktického průvodce a skvělý tip, jak na krátkodobém pronájmu vydělat co nejvíce.

Atraktivní byt na dobré adrese

Krátkodobý pronájem může nabízet kdokoliv, ale na Airbnb mají největší šanci majitelé stylových bytů situovaných v lokalitě s dobrou dopravní dostupností. Aby si potenciální hosté vybrali právě vás, musíte jim mít co nabídnout.

Naprosto zásadním aspektem je udržovaný profil s důležitými informacemi a hezkými fotografiemi, na základě kterých si nájemníci udělají objektivní představu o úrovni ubytování. Nezapomeňte, že jsou to právě povedené snímky, které prodávají – nebraňte se proto spolupráci s profi fotografem a odborníkem na tzv. home staging.

Vstřícná komunikace a perfektní servis

Uživatelé Airbnb si mají z čeho vybírat a berou ohled i na to, jakým způsobem s nimi pronajímatel komunikuje a zda jim je schopen vyjít vstříc v případě nestandardních požadavků. Naprostou samozřejmostí by měl být top stav bytu a okamžitá reakce na jakékoliv nesrovnalosti a problémy (např. na toaletu, která se rozhodla nesplachovat apod.).

Nemáte na to čas ani náladu? Najměte si profi správce

Uspět na Airbnb není snadné. Nebudete-li se krátkodobému pronájmu věnovat dostatečně intenzivně a s nadšením, nevyděláte téměř nic. Ale co když máte diář nabitý k prasknutí, případně si nejste jistí, zda byste vše kolem pronájmu zvládli na sto procent? Obraťte se na odborníky z Let Me Inn, pro které je správa Airbnb v Praze a dalších městech každodenní rutinou.

Postarají se o to, abyste pronájmem vydělali co nejvíce, a přitom se nenadřeli. Další informace a ceny za správu Airbnb najdete na letmeinn.cz.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Bydlení'
Tipy na jiné články