Deset kroků jak se zbavit kocoviny

15.10. 2013 • Zdraví 3124x

Nepříjemný stav ráno, pro prohýřené noci je jako rána do hlavy kladivem. Na párty se cítíte jako bohové, jenže ráno je stav zcela opačný. Jedna sklenka alkoholu střídá druhou, malé frťany zapíjíte vínem, pivem a vše tak mícháte, že už si ani neuvědomujete, co vše jste vypili a že vám ráno nebude dobře. Ztrácíte míru i zábrany k tomu říct alkoholu stop. Na druhý den jen těžce hořekujete nad svým neuváženým chováním v předešlý den. Už nikdy nebudu pít, hlásí snad každý. Jenže čas plyne a po nějaké době prostě se na předsevzetí zapomene. Není nutno se tedy ukvapovat, a s konzumací alkoholu zcela skončit, ale spíše dbát a dodržovat jisté body, aby k bolesti hlavy a nevolnosti od žaludku nedocházelo.

Základem je voda

Po alkoholu bolí hlava z jediného prostého důvodu – dehydratuje. Je tedy vhodné panáky zapíjet vodou. A jestliže vám to přijde trapné, či nevhodné, na party popíjet vodu, pak do sebe nalijte několik skleniček vody těsně předtím, než odejdete na večírek a poté, co se vrátíte, vypijte minimálně půl litru čisté vody, než půjdete spát. Ráno za tento jednoduchý trik poděkujete.

Mastné a tučné

Na správné party nesmí chybět občerstvení. A většinou jde o mastné, tučné pochoutky, jako brambůrky, smažená jídla, jako řízečky, také hranolky a mnoho jiného. Klidně si dejte i bůček, pokud máte rádi a skvělá je i slanina. Tuk jakoby pohlcoval alkohol a účinky na váš organismus se tak výrazně zmírní. Vypijete více a na druhý den budete bez nepříjemné společnice – kocoviny.

Jídlo

A vůbec plnit žaludek je nutno celý večer. Postupně, ale určitě. Když budete jíst, nebudete tolik pít a navíc na vás alkohol nebude mít takový účinek, jak na zcela prázdný žaludek.

Druh pití

Také to, co vypijete, si hlídejte. Vždy je lepší popíjet vinný střik, než do sebe klopit jednu slivovici za druhou. Proti gustu každého jedince tedy nic, ale na druhý den vybude rozhodně příjemněji, pakliže váš drink bude slabšího ražení, než tvrdá pálenka.

Drink po ránu

Po ránu je vhodné vypít iontový nápoj, jenž oslabuje symptomy kocoviny a nabudí celou mysl i tělo.

Aspirin

Na bolest hlavy po alkoholu skvěle účinkuje osvědčený aspirin. Zmírní bolesti hlavy a pomůže vám „na nohy“.

Česnečka

Na kocovinu je skvělá sůl i draslík. Dopřejte si dobrou českou, domácí česnečku, která nepříjemné pocity v žaludku jakoby zázrakem vymaní a vám pomůže cítit se lépe. Draslík získáte z banánů, pomerančů a skvělé jsou i chipsy.

Spálené topinky

Někteří zkušení „pijani“ doporučují po prohýřené noci s alkoholem, dát si opečený toast a pokud možno poněkud zčernalý. Jistě, někdo by namítal, že se jedná o karcinogenní prvky, jenže ty jsou ve své podstatě všude. Pokud si černý toast dopřejete jednou za čas, nic strašného se nestane. Ba právě naopak – uhlíky dokonale pročistí tělo a odstraní nepříjemné stavy mnohem dříve.

Kafe

Káva je dobrá i po ránu jen tak. Po kocovině si dopřejte starého dobrého „turka“ bez cukru i mléka. Hořká a černá káva vás povzbudí a uklidní rozbouřený žaludek. Pamatujte však na to, že dehydratuje, tudíž je nutné ji doplnit vodou.

Čerstvý vzduch

Ležíte-li v posteli a nemůžete se za žádných okolností dostat z ní, alespoň se přemožte a otevřete okno dokořán. Alkoholové výpary se vypaří a naopak vás obklopí čerstvý vzduch, díky kterému se budete cítit o něco lépe.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zdraví'
Tipy na jiné články