JŠ PELICAN aneb jak se vymanit z kolonky věčného začátečníka

20.09. 2018 • Různé 1624x

Nejčastějším typem „dospělých“ (studenti navštěvující pomaturitní studium angličtiny a němčiny jsou samozřejmě taky v kolonce – dospělí – nicméně pořád je řadíme do takové pomyslné škatulky našich oveček) studentů v naší jazykovce, kteří vyhledávají „odbornou pomoc“ jazykové školy – jsou věční plánovači, což se, jak se ukázalo – rovná se věční začátečníci.

V žádném případě nechceme tvrdit, že by snad těmto účastníkům našich kurzů bylo líno se do jazykového vzdělávání skutečně pustit.

Právě naopak – mnohdy jsou až nadmíru motivováni, neustále hledající různé tipy, dělají si poznámky, vytváří kartičky se slovíčky, pracují s myšlenkovými mapami a v papírnictví utrácí nezanedbatelné částky za roztomilé poznámkové bloky a kvanta barevných pastelek a zvýrazňovačů, které mají za úkol jejich motivaci ještě utvrdit.

Naše vlastní zkušenost a praxe však ukázala, že motivace všech našich studentů je sice ze začátku skutečně přesvědčivá a silná, bohužel je však nadmíru obtížné si tuto motivaci ve zdravé míře udržet.

A pokud zrovna studenti nenavštěvují firemní vzdělávání, v rámci, kterého mají jazykové kurzy jaksi „povinné“ – a vyberou si cestu samostudia, rozplynou se často všechny jejich snahy do ztracena. Známe to všichni. Vždy se najde na práci něco důležitějšího, než je šprtání se slovíček a gramatických pravidel.

Jak na změnu?

K převzetí kontroly nad svým jazykovým vzděláváním Ti jednoduše může dopomoct třeba jen obyčejná procházka brněnským centrem. Stačí se přestat utápět ve svém černém svědomí nad svou vědomou prokrastinací – a podívat se maličko nahoru.

Ano, přesně tady, na Lidické 9, v naší žluté škole PELICAN najdeš tým, který Ti pomůže vymanit se ze škatulky věčného plánovače a věčného začátečníka.

V kanceláři Jazykové školy Brno PELICAN se vždy setkáš s milým přístupem a pochopením. S „věčnými začátečníky“ tady mají jak organizátoři kurzů, tak samotní lektoři – bohaté zkušenosti a věř, že Tě to jen tak vzdát nenechají.

Rádi Ti v kanceláři představí všechny možnosti, které pro Tebe a Tvou situaci budou nejlepší – ať už se bude jednat o pomaturitní studium, firemní jazykové kurzy, klasické skupinové kurzy nebo třeba kurzy individuální. A když si pořád nebudeš svým výběrem jistý, můžeš se zúčastnit ukázkové hodiny.

Pomaturitní studium jazyků

Velkou kapitolou naší školy je pomaturitní studium jazyků. V každém roce se naší jazykové škole podaří otevřít hned několik tříd pomaturitní angličtiny a němčiny. A ač by se z názvu této formy jazykového vzdělávání mohlo zdát, že je povinnost mít čerstvě po maturitě, není tomu ve skutečnosti tak.

Vzhledem k tomu, že jsou však kurzy skutečně intenzivní a jsou dotovány 20 hodinami s jazykem týdně, je jedinou povinností tohoto kurzu – mít čas. Takže, pokud ho máš a chceš se v jazyce zdokonalit opravdu rychle, směle mezi naše pomaturitní studenty!

Ještě v říjnu budeme otevírat pro velký zájem jednu třídu, takže i Ty jsi srdečně zván a vítán. A jak jsme již říkali – jen tak tě to vzdát nenecháme!

Skupinové kurzy

Samozřejmě chápeme, že prací povinní nemají možnost chodit do školy na 4 vyučovací hodiny denně. Právě pro všechny pracující je nejlepší volbou klasické skupinové kurzy nebo firemní kurzy angličtiny a dalších jazyků.

Tyto kurzy probíhají zpravidla jednou týdně v menší skupince účastníků, kteří se vzájemně motivují a podporují při studiu.

Kurzy individuální

Velmi častou volbou našich studentů jsou kurzy individuální – tedy forma kurzů, ve kterém je pouze student a jeho lektor. Tyto kurzy jsou finančně náročnější, nicméně – umožňují volit si čas i intenzitu kurzu přesně tak, jak se to hodí účastníkovi kurzu.

Konec výmluvám, že pracuješ na směny nebo nemáš tolik času! Individuální kurz Ti v naší jazykovce ušijeme přímo na míru.

Zkrátka – s našimi kurzy bude škatulka věčného začátečníka brzy tatam. Tak se těšíme brzo na viděnou!

Tvůj PELICAN

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Různé'
Tipy na jiné články