Jak správně vybrat elektrokolo?

02.06. 2015 • Volný čas 3129x

Za poslední 3 roky se po elektrokolech zvýšila poptávka hned o několik desítek procent. Jedná se o velmi populární druh dopravního prostředku pro všechny věkové generace. Stále velké množství zákazníků ale neví, na co si dát při výběru elektrokol pozor a jaké parametry sledovat. Proto se často stává, že vybrané elektrokolo následně nesplňuje vysoká očekávání zákazníků. I při výběru elektrokol se musíte mít na pozoru, protože stejně tak, jako u ostatního zboží na trhu, i tento druh kol je zastoupen kvalitními a méně kvalitními produkty.

Nejdříve základní popis

Abyste dokázali elektrokola lépe vybrat, měli byste ze všeho nejdříve vědět alespoň základní informace o jejich funkčnosti. Hlavním zdrojem pohonu je stále lidské šlapání, proto je i elektro kolo považováno za druh cyklistických kol, i když jsou vybavena motorem. Konkrétně elektromotorem, který má za úkol usnadňovat šlapání, nikoliv zajistit pohon. Pohon elektromotoru zajišťují nabíjecí akumulátory. V současné době je na trhu možné najít elektrokola v pestrém provedení. Nechybí základní rozdělení na pánská a dámská, ale ani speciálně upravené rámy pro důchodce nebo populární skládačky.

Elektrokolo Kentoya AEB01 S AKCELERÁTOREM (skládačka)

Jaké parametry tedy sledovat?

Samozřejmě jsou důležité materiály pro rám kola, vzhledem k odolnosti a životnosti celého stroje. Zaměřit byste se měli ale především na technologické vybavení – elektromotor a akumulátory. Mezi elektromotory mohou být velké rozdíly. Hlavní je, jak moc vám dokáže daný elektromotor šlapání usnadnit. Jízda do kopce by vám měla se zapnutou podporou elektromotoru přijít stejně namáhavá, jako jízda na rovince na klasickém kole. Velmi důležitý je také akumulátor, který pohání elektromotor. I zde může být hned několik druhů. Nejvhodnější volbou jsou však Lithium-polymerové akumulátory.  Ty jsou totiž velmi lehké, umožní dojezd čtyřicet až padesát kilometrů a rychle se nabíjejí. O tom, že jsou elektrokola opravdu užitečná svědčí fakt, že je využívají i poštovní doručovatelé. Více ZDE.

Elektrokolo Kentoya AEB03 S AKCELERÁTOREM

Nechcete šlapat vůbec, pořiďte si skútr

A nakonec jedna rada pro všechny, kteří hledají malý dopravní prostředek do města nebo mezi obcemi a nechtějí se vůbec namáhat šlapáním. V takovém případě vsaďte na skútry. Skútr je již dlouhodobě považován za ideální dopravní prostředek do města, lehko se ovládá a jeho spotřeba je oproti ostatním motorkám opravdu mnohem menší. Jenže už se jedná o klasickou motorku, takže k řízení skútru je potřeba patřičné řidičské oprávnění.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Volný čas'
Tipy na jiné články