Jak si zvýšit sebevědomí?

15.10. 2013 • Zdraví 3039x

Sebevědomí je u každého člověka jiné a na jiné výši. Někdo má sebevědomí velmi vysoké, někdo jej má hodně nízké. Lidé, kteří mají vysoké sebevědomí, jsou často arogantní, protože si myslí, že jsou oni ti nejlepší, nejbáječnější, svět se točí kolem nich, jedině kolem nich, oni jsou střed všeho, co chtějí, to musejí mít, dokážou si jít tvrdě za svým a mají přehnané nároky na své okolí. Takoví lidé mnohdy neumí vůbec nic, nemají být ani na co hrdí a sebevědomí mají vysoké, ale nemají ho mít proč tak vysoké. Skromnost jim nic neříká a ani neví, co to slovíčko znamená. Na druhé straně jsou zde ti, kteří nemají žádné sebevědomí, nebo jej mají velmi nízké. Takoví lidé jsou povětšinou tiší, nekonfliktní, nehádají se, vždy se podceňují, i když něco udělají dobře, pořád na tom hledají chyby a nachází je, když jim někdo něco vyčítá, raději sklopí hlavu a omluví se, i když chybu neudělali a není tedy důvod k takovému útoku na jejich osobu, ale pro klid a pro to, aby se co nejméně hádali, radši budou mlčet a nic nebudou řešit. S takovímito lidmi často druzí zametají a manipulují, jak se jim zachce. Proč? Protože ví, že se bránit nebudou a vše přijmou. Budou mlčet a nechat po sobě křičet. A ti, co křičí, si obvykle zchladí žáhu na tom druhém. Bránit se je ale velmi důležité, zvláště pak v dnešním světě, kde když nemáte ostré lokty, nemáte skoro žádnou šanci. Samozřejmě existují lidé, kteří ostré lokty nemají, ovšem musí mít zdravé sebevědomí, protože si nemohou nechat všechno líbit a nechat si šlapat po své důstojnosti.

Sebevědomí je ošemetná věc. Nejlépe jsou na tom lidé, kteří mají takové zdravé sebevědomí. Ví, kde mají své slabosti, kde mají nedostatky, ale také ví to, kde vynikají, kde je jejich silná stránka, kde ví, že jsou silní v kramflecích. A takoví lidé v životě vyhrají. Mají totiž zdravé sebevědomí, dokáží přiznat svou chybu, ale nenechají po sobě šlapat, když ví, že jsou v právu a nic neudělali. Tito lidé také vědí, co si můžou dovolit a co ne, mají přirozenou autoritu a umí zaujmout plno lidí. Tito lidé z nich pak čerpají energii a sami se snaží podobat těmto lidem. Není divu, zdravé sebevědomí je krásná věc a je to takový střed mezi nízkým a vysokým sebevědomím a to je to pravé pro každého. Sebevědomí se dá také docela dobře zvýšit a je to potřeba zejména pro lidi, kteří mají sebevědomí nízké. Tito lidé zejména musí sebevědomí zvyšovat, jinak jej všichni ušlapou a všichni i z nich budou dělat akorát fackovacího panáka. A fackovací panák nechce být nikdo. Navíc takovíto lidé, s nízkým sebevědomím mají obvykle sklony k tomu se podceňovat a pochybovat o sobě a o všem, co udělají. Proto také tito lidé obvykle pomýšlejí na to, že se vším skoncují, stejně nebudou nikomu chybět a nikdo je nebude postrádat, říkají si. To není pravda!! Kažý člověk je důležitý a na nízké sebevědomí existují různé druhy, jak si jej zvýšit a získat tak sebevědomí a sebedůvěru. Musíte jen vědět, jak na to a to si v tomto článku ukážeme. Zde jsou tipy a triky, jak si sebevědomí zvýšit a jak být se sebou spokojenější.

KONAT! KONAT! KONAT!

Každý má své cíle a své sny, čeho chce v životě dosáhnout a co v životě chtějí. Málokdo toho však dosáhne, protože nejde za svými sny. Většina o svých snech pouze mluví, jsou zklamaní, že se jim nic nedaří, ale upřímně, nikomu nic nespadne do klína samo, takových lidí je málo. Pokud máte nějaké sny a cíle a jsou reálné (asi někdo, kdo zpívat neumí, se zpěvákem nestane) neváhejte udělat vše, aby, jste si je mohli splnit. Pokud snů máte více, konejte je postupně, ale konejte!! Musíte se rozhodnout a začít něco dělat. Budete mít skvělý pocit z toho, že jste to dokázali uskutečnit a navíc vás bude hřát také to, že jste to dokázali sami. Nikdo vám nepomohl, je vy. A taková věc vám na sebevědomí přidá, rozhodně už o sobě nebudete pochybovat, zda na to máte. Uvidíte totiž, že na to máte!

NEBROUZDEJTE V MINULOSTI

Mnoho lidí má tendenci zabřednout do minulosti. Lidé mnohdy žijí minulostí, jaké to bylo předtím, jaké to bylo dobré, proč se to muselo tak pokazit, proč nejde vrátit čas a podobně. Ano, bylo to lepší minule, ano, pokazilo se to, a ano, nejde vrátit čas, smiřte se s tím! Vykopejte se ze vzpomínek a začněte dělat něco pro to, aby se váš život zase stal dobrým, a vy jste se měli dobře a všechno špatné hodili za hlavu. Když se plácáte v minuloti, nic nevyřešíte a budete stále stát na jednom místě a nikam se nepohnete. Jen neúspěšní lidé žijí minulostí, a vy chcete být úspěšní, nebo ne? Tak ven z minulosti! Hlavně se nevymlouvejte, kdyby se mi to nestalo, kdyby mě nepodvedl a podobně. Když jsem byla malá a používala slovíčka, kdyby babička mi vždycky říkala. Kdyby byly v dupce ryby netřeba by rybníka, strčila bys prst, do dupky a vytáhla kapříka.

NADHLED JE TŘEBA

Životní nadhled je krásná věc, málokdo ale touto věcí oplývá. Člověk, který bere věci příliš vážně, se asi moc nedokáže pobavit. Když budete brát opravdu všechno vážně, bude to pro vás velmi těžké. Těžké bude opravdu všechno, dosáhnout úspěchu v práci, najít si přítele, najít si nové kamarády, začít se učit cizí jazyk a podobně. S optimismem a s optimistickým přístupem vše půjde líp a uvidíte, že se úspěchy dostaví, On totiž nikdo v práci ani ve vztahu, ať už partnerském či přátelském, nechce člověka, který je velmi vážný, neumí se zasmát, udělat si legraci a podobně. Takže nadhled, nadhled a nadhled!

STRACH? ČELTE MU!

Sebevědomí si zvýšíte tím, že budete čelit svým strachům a věcem, kterých se bojíte. Někdo se bojí létat letadlem, ale ve chvíli, kdy si sednete do letadla a přiletíte do oné destinace, zvedne se vám adrenalin. Je to úžasný pocit (sama se bojím lítání), pocit k nezaplacení, překonání svého strachu je skvělou věcí, jak si zvednout sebevědomí. Pokud se bojíte výšek, překonejte to. Bojíte se tmy? Čelte tomu. Strach je zde od toho, aby se překonával, samozřejmě pokud máte panický strach z pavouků a když je vidíte, hysterčíte a začnete se klepat, není dobré pavouky chovat doma v teráriu. Některé strachy moc nepokoříte, ovšem jsou takové, které pokoříte a ty vám udělají nesmírnou radost.

VAŠE IMAGE? ZMĚŇTE JI!

Toužíte hrozně dlouho po dlouhých vlasech? Po štíhlé postavě? Po větších prsou? Po gelových nehtech? Dopřejte si to! Pokud chcete dlouhé vlasy, nechejte si je dorůst, nebo si je nechejte prodloužit. Uvidíte, jak krásně se vám zvedne sebevědomí. Chcete štíhlou postavu? Začněte jíst zdravě, cvičte a po několika měsících svou krásnou postavu mít budete. Pokud jsou vaše mindráky z prsou natolik velké, udělejte si radost. Existují podprsenky, které vám prsa zvětší, a vy se cítíte skvěle. Gelové nehty jsou hotové za dvě hodinky a dodají vám krásný pocit. Vše co v životě chcete a není to přehnané, si dopřejte. Proč? Budete se cítit dobře, sebevědomě a to vám samozřejmě pomáhá. V životě si máte dělat radost, tak směle do toho!

NEÚSPĚCH PATŘÍ K ŽIVOTU A NEZABIJE VÁS

Neúspěch není vůbec nic příjemného, ale musíte se smířit s tím, že neúspěch je součástí lidského života. Z neúspěchu se hodně naučíte a poučíte se do dalších věcí. Nedívejte se na neúspěch jako na něco, co je příšerná zkušenost. Spíše jej vnímejte pozitivně, nebylo vám to souzeno a osud má pro vás lepší plány a jiné plány. Chyby, které uděláte, jsou vám poučením pro příště a vy víte, co jste udělali špatně a v příští situaci se toho vyvarujete. Neúspěch patří k životu a ukazuje vám, že je potřeba si velmi vážit toho, že v něčem uspějete.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho prosím :-)
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zdraví'
Tipy na jiné články